Tak jsme se zase nechali ukecat… Nedávno jsem šla s přítelem po tradičních nákupech a u Tesca nás přepadla docela milá „hosteska“. Propagovala jednu nejmenovanou banku a její nový „Balíček služeb“.

 

Účelem bylo, aby co nejvíce lidí přesvědčila a nalákala na akci „Křest nového bankovního konta“, která se konala týden poté.

 

Jelikož lákali na kulturní vložku, možnost výhry, příjemný společenský večer a raut, málokdo zůstával chladným a chtěl se této akci zúčastnit. Vždyť, proč by zrovna on nemohl vyhrát!

 

Hosteska si pak zapsala do přenosného počítače s dotykovým displejem iniciály budoucích účastníků.

 

Akce měla začít v pondělí v 18 hodin.

 

Jelikož i nás zvědavost nalákala, tři minuty před šestou jsme se objevili na místě činu. Netušili jsme, jak to bude probíhat, a málem jsme to už vzdali předem. Před Kongresovým sálem byla zmatená fronta zvědavých lidiček, kteří se chtěli dostat dovnitř.

 

V předsálí u velkého stolu zaujímaly místo hostesky a dělaly docházku dle již zapsaných lidí v počítači. Našly i nás a my jsme jim to ztvrdili podpisem. Po té jsme mohli dovnitř.

 

Tam už na nás čekal přímo dav bankovních úředníků, který představoval uvítací výbor. Nadšeně nám přáli krásný večer a nabídli sklenku šampaňského na přípitek.

 

Šli jsme se usadit do posledních řad. Bylo plno. Hned v počátku nás potěšil svým příchodem liberecký dětský sbor Severáček, který nám zazpíval dvě písně na úvod. Poté již přišla na podium Míša Dolinová, která celou tu slávu moderovala, a mohlo vše začít. Uvítala ředitelku liberecké pobočky a bankovní pracovnice privátní klientely (mimochodem jen samé ženy! Sice poměrně krásné, mladé a perspektivní, avšak bez mužů to není ono…).  Míša zaexcelovala, když uvítala „pannu“ ředitelku. Alespoň obecenstvo zbystřilo svůj sluch. :-)

 

Nejprve nám pověděli veškeré rádoby pozitivní informace o jejich novém produktu.

 

Po krátkém výstupu paní ředitelky už následovala další kulturní vložka, a to Martin Maxa.
No, ani mi nepřišlo, že by z něj bylo nějak publikum odvázané. Jeho výstup nebyl nikterak slavný. Ozvučení bylo chabé a jelikož hrál (jak jinak) na playback, tak se nejprve nestrefil do hudby s kytarou a s tím otevíráním úst byl také na štíru.

Každopádně byl docela milý, snažil se být vtipný a objasňoval nám, jak která písnička vznikla.
Například víte, jak vznikla písnička „Nábojnice“, která vyšla na jeho první desce? Šinul si to po E55 … takže to nemá nic společného s ocelovými zbraněmi. Zahrál i píseň, z nového alba, Zimostráz –  neboli Buxus Buxus – Keř listnatý, stále zelený. :-)

 

Když slavně dozpíval, byl už jen krátký křest a poté losování výherců. Je jasné, že i MY jsme si dělali naděje – plané. :-) Tři vylosovaní obdrželi 10, 20 a 30 tisíc korun, samozřejmě s tím, že si u nich založí účet.

 

Hlavní výhru získala sestra (dvojče) jedné z hostesek. Život je plný náhod :-). Jako mladému děvčeti se jí nějaký ten peníz určitě hodí.

 

Pak už nás všechny čekal jen raut. Co si budem nalhávat? 99,9 % přišlo především kvůli případné výhře a něčemu dobrému do žaludku. Tak šup na to! Samozřejmě se všichni seběhli k obloženým stolům jako sarančata. Takže ti, kteří nebyli rvaví, měli jen pár zbytků. Nebo pak zeleninové saláty, které nikdo nechtěl. Evidentně je naše země stále zaměřená především na maso. :-)

 

Po akci si k nám přišla sednout ještě jedna z bankovních pracovnic, aby zjistila, jak se nám akce líbila, případně nás nalákala rovnou na založení účtu.

 

Nenalákala. Ale i tak, po dlouhé době jsem poznala příjemné tváře, které se obvykle skrývají za bankovními přepážkami, a večer byl také docela příjemný. Je vidět, že banky se opravdu snaží, aby mohli získat nové perspektivní klienty.

 

Třeba to budete i Vy. :-) Nebo akce tohoto typu neuznáváte?

P.S. Jméno bankovního ústavu z pochopitelných důvodů samozřejmě neprozradím.

 

                        
Reklama