Výhody bankovních půjček
Na první pohled se může zdát, že úvěr poskytnutý v bance je výhodnější, ale především závisí na tom, co preferujete. Bankovní sektor vám nabídne větší jistotu a tím je pochopitelně celková cena všech nákladů, která dosahuje mnohem nižších hodnot. Problémem není ani možnost pojištění v případech, že nebudete schopni splácet. Zázemí těchto společností je na velmi vysoké úrovni, dokazují to desítky poboček a stovky bankomatů. Dokonce kladou i větší důraz na transparentnost a férovost.

Nevýhody bankovních půjček
Druhá strana mince nastiňuje to, že není určena pro všechny. Velmi malé šance mají důchodci a matky na mateřské dovolené, protože tento druh příjmu je brán v potaz velmi zřídka. Každý žadatel musí být doslova „vzorný“ bez jakéhokoli záznamu v registru dlužníků. Exekuce ani insolvence nepřipadá v úvahu. Pokud máte problémy s doložením příjmu za poslední tři měsíce a nebo podnikáte krátkou dobu budete rovněž odmítnuti. Někomu by mohlo vadit, že peníze lze obvykle získat pouze na bankovní účet.

Výhody nebankovních půjček
Jednoduše řečeno nebudou po vás vyžadovány tak velké nároky. Ačkoli také musejí nahlížet do registru dlužníků obvykle jsou vyplaceny peníze i přesto. Dále je to rozhodně vysoká dostupnost a rychlost vyřízení. Celý proces je jednodušší a mnohem kratší, tudíž lze finanční výpomoc čerpat téměř ihned. Někteří ocení i možnost vyplacení přímo na ruku nebo na čerpacích pumpách, či dokonce v trafice. Výborným srovnávačem je například www.creditka.cz. Pokud potřebujete pouze malou sumu do výplaty není to pro nebankovní společnosti žádný velký problém, dalším plusem je, že první úvěr je zpravidla poskytován s 0% úrokem.

Nevýhody nebankovních půjček
Je to pochopitelně vyšší přeplatek a možné sankce pokud nezaplatíte půjčku včas. Krátkodobé úvěry se mohou stát velkou pastí pro celou řadu klientů. Díky velkému počtu poskytovatelů na českém trhu se může člověk ve všech nabídkách snadno ztratit.

Vše na jednom místě
Hledáte výhodnou nebankovní půjčku, hypotéku, povinné ručení a nebo havarijní pojištění? Vyzkoušejte weby www.microcredit.czXXLCredit.cz. Neušetříte pouze čas, ale také nemalé finanční náklady.

Reklama