Jak se dalo předpokládat, primitivové z řad fotbalových fanoušků Baníku Ostrava, kteří míří do Prahy – spíš než na zápas se Slávií – vybít si v pouličních bojůvkách nahromaděnou energii, už zahájili bojové tažení.

Ještě před odjezdem do Prahy zdemolovali Baníkovci cestou na nádraží autobusy, které je převážely ze srazu na stadionu. Ve vlaku se chovali relativně klidně, ale pak nečekaně tři až čtyři stovky fanoušků vystoupily v České Třebové, kde začaly ničit rozestavěné nádraží.

Pražané – mějte se na pozoru!
Pokud nechcete dostat nabančeno, cestu do Edenu, respektive do centra stověžaté matičky, byste si dnes v podvečer měli pořádně rozmyslet. Obzvlášť před pátou odpoledne a potom po19. hodině.

Souboj vzbuzuje pozornost (převážně mužského pohlaví) nejen snahou Slavie o udržení náskoku v čele tabulky, ale i kvůli obavám (nás všech) z výtržností ostravských fanoušků, kteří pořádně „zazlobili“ už v Brně.

Jejich vpád na hřiště nezastavily ani železné zábrany. Za výtržnosti nyní stíhá policie 12 fanoušků, jeden z nich už dostal trest čtyřměsíčního vězení.

V Edenu přitom není hrací plocha oddělena od hlediště plotem.

Slavia pustí fanoušky na zápas jen na občanku

Na stadion Slavie by se měli dostat fanoušci jen po předložení občanského průkazu, opilce pořadatelé dovnitř vůbec nepustí. Slavia před utkáním zdvojnásobila ochranu, výtržníci budou potrestáni okamžitě.

Na fanoušky bude v pražských ulicích dohlížet zhruba 500 policistů. Připravena je i speciální pořádková jednotka, která zakročí v případě střetů mezi příznivci.

Reklama