Už drahnou dobu se každé úterý v devět večer scházejí v pražském Lucerna Music Baru tancechtivci, aby se mohli vyšílet na programu jménem Písnička. Je to program složený z hitovek ninulých desetiletí, takže si můžete zatančit na Motýlka Helenky Vondráčkové, zaploužíte si na Povídej Petra Nováka, rozvlníte boky s Doktorem Dam-dy-dam Vaška Neckáře, zatwistíte na Gottův Trezor nebo podniknete pokusy o ohnivé flamengo na Slavíky z Madridu, které vám zapěje Walda Matuška.
Na parketu panuje skvělá nálada a čím bláznivěji se pouštíte do tance, tím o vás tanečníci jeví větší zájem. Pokud si dokonce vezmete něco odvážného na sebe ve stylu šedesátých nebo sedmdesátých let, tím lépe, jenom toho na sebe neberte moc, protože v sále je děsivé vedro.
K sympatickým momentům zdejších večerů patří i to, že na písničku nemusíte vůbec chodit s partnerem, když tu tančí parta dívek, nejsou podezřelé z toho, že jsou na lovu. Můžete tu ulovit i tanečníka, ale můžete si to užít i jako dámskou jízdu.
Jestli si tedy chcete udělat prima večer s vysokým energetickým výdejem při tanci, zajděte do pasáže Lucerna, vstupné je 60 korun a zábava zaručeně dobrá. Co třeba hned dneska večer?