Mnozí z vás možná to slovo znají, ale některým může být utajeno. Je to slovo klasika Oty Pavla a znamená obrazně něco strašně okázalého a nádherného, co ale v podstatě stojí za h…, jak autor říká, jako když si krásná dáma v plesových šatech otírá z jehlového podpatku psí hovénko.
Jelikož nejsem krásná dáma a nenosím příliš často jehlové podpatky, trápí mě pumprdentlich nikoli obrazně, ale zcela reálně.
Sama jsem majitelkou mikropsa, jezevčíka, který produkuje zcela ukázněné tvrdé bobky, jež okamžitě sbírám a uklízím, a to i z travnatých ploch, protože je mi prostě hloupé, aby ostatní lidé byli jakkoli obtěžováni mojí vlastní neukázněností. Úklid exkrementů není pochopitelně nijak příjemnou záležitostí, zejména pokud jde okolo parta výrostků, kteří mé konání patřičně komentují, či dokonce nějaký žádoucí pohledný muž, který mi nemůže věnovat jiný pohled než opovržlivý, anžto se prohrabávám v h… Nicméně svědomitě uklízím.
O to více jsem naštvaná, když si na botách, nejlépe pohorkách s traktorovou podrážkou, přináším domů vzkazy od majitelů psů, kteří na podobná pravidla kašlou. Vypozorovala jsem zajímavou věc – čím větší pes (v závislosti na tom i větší hovénko), tím lhostejnější majitel. A tak ty největší hromady zůstávají ležet uprostřed chodníků, aby co nejvíc lidí mohlo ocenit kvalitu stolice příslušného psího miláčka. Mnozí lidé jsou naštvaní na psy obecně, jako že jsou hrozní, když si ulevují na ulici, ale to přece nemá se psy nic společného, je to věc lidí, kteří psy chovají.
Když jsem byla před lety v Kanadě, byla jsem hrozně překvapená, že tam asi nikdo nemá psy, protože tam podobné pozdravy na ulici nezanechávají. Strýc, tamní usedlík, mě však ujistil, že jsou tam obrovské pokuty, když vás někdo načapá, či dokonce udá, že jste po psu neuklidili. A že podobná udání jsou normální, to si pište, protože strýc pravil, že za podobnou věc by on sám neváhal udat nejlepšího přítele, a tak to tam prý vidí všichni.
Já naopak často vídám po ránu policisty, kteří hlídají u školy, kam chodí moje dcera, bezpečnost dětí v provozu, jak klidně sledují, kterak psíci kálejí a páníčkové je odvádějí vesele pryč. A já čekám, že se bude něco dít. A ono nic.
Jak to vidíte vy? Jaká by vám připadala adekvátní pokuta za podobné jednání? Uklízíte po svém psu? Připojte se do diskuse!