banánové lívance

Máte chuť na sladkou snídani a nechce se vám hřešit? Vyzkoušejte palačinky z banánů a ovesných vloček. Jsou tak dobré, že je s chutí vyměníte za ty klasické z mouky.

U nás banánové lívance zdomácněly. Celá rodina si je zamilovala, děti je vyžadují na svačinu a společně s domácím džemem, zakysanou smetanou nebo domácím lískooříškovým čokoládovým krémem se stanou hitem i u vás. Chutnají výborně i studené, proto je tedy můžete zabalit i dětem na školní svačinu.

Suroviny

  • 3 velké banány
  • 4 vejce
  • 200 g ovesných vloček
  • podle potřeby trocha vody

Postup

Těsto si můžete připravit ručně - v míse nebo ve výkonném mixéru. Já doporučuji druhou variantu. Je výrazně rychlejší a těsto na lívance bude jemnější. Při ruční přípravě sáhněte po jemných ovesných vločkách.

Všechny suroviny, kromě vody, dejte do mixéru a rozmixujte. Vody přidejte jen tolik, aby mělo těsto na lívance tu správnou konzistenci. Po rozmixování nechejte deset minut stát. Zkontrolujte, jestli je těsto správě husté/řídké a smažte.

Ideální je kvalitní pánev s nepřilnavým povrchem. Nemusíte tak použít vůbec žádný tuk.

Podávejte teplé nebo studené.

TIP: Těsto můžete dochutit špetkou skořice nebo vanilky.

Výborné je k lívancům jakékoliv čerstvé ovoce, oříšky, jogurt, zakysaná smetana, nutella, arašídové máslo (to je v kombinaci s banány v těstě dokonalé!), med, javorový sirup, šlehačka, rozpuštěná čokoláda, nastrouhaná čokoláda, granko. Prostě cokoliv co jste zvyklí používat na běžné palačinky.

Vyrobte si třeba domácí lískooříškovou pomazánku. Stačí rozmixovat lískové oříšky, přidat trochu rozpuštěné čokolády a máte hotovo. Snadné a velice dobré.

Dobrou chuť přeje Elly.

Co jiného se hodí k těmto zdravým lívancům?

kešu sýr

třešňový džem s čokoládou

jahody

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama