Dovolená. Slovo, které vyloudí úsměv na tváři každého z nás. Ale ruku na srdce. Znamená pro nás dovolená vždy odpočinek, pohodu a úsměv?

 

Důležité je uvědomit si, že kouzlo je v jednoduchosti. A jak na to?

 

Dejte sbohem náročnému vaření!

 

Léto je ideální k tomu, aby jste si odpočinula od plotny. Potěšte sebe i své blízké báječnými a jednoduchými ovocnými saláty.

 

Proč dát přednost lehkému ovocnému salátu s banány? V čem nám pomohou?

 

1. V teplých oblastech není třeba vysoký příjem energie a zastoupení tuků v našem jídelníčku může být minimální – banány obsahují minimální množství tuku a navíc jsou lehce stravitelné pro děti i dospělé. Nehrozí tedy riziko, že se po takovémto obědě lidově řečeno „nehnete z místa“ a také vaší postavě nehrozí žádné kilo navíc.

 

2. Banány jsou od přírody hygienicky balené. Přes silnou slupku se nedostanou škodlivé bakterie. Což oceníte především v exotických zemích, kde z neumytého ovoce hrozí nepříjemné zdravotní potíže.

 

3. Banány obsahují z ovoce nejvíce hořčíku a draslíku. Tyto minerály se z těla velice rychle vylučují pocením. Zvlášť během léta, kdy se v horku zvýšeným vylučováním potu tělo ochlazuje, je třeba dbát na pravidelné doplňování těchto minerálů. Nedostatek můžete totiž způsobit nepříjemné křeče v končetinách a zvýšenou únavu. A dovolenou si přece chceme užít. :-)

 


Zářivé Chiquita saláty

 

Ovocná studna

 

Pro 1 osobu:

1 banán Chiquita

3 ks Physalis (Mochyně peruánská)

1 ks kiwi

5 ks jahod

 

Kiwi nakrájejte na čtvrtiny, jahody nakrájejte na polovinu a banán šikmo jako bagetku na chlebíčky. :) Necháte tak vyniknout přirozené struktuře ovoce a již při pohledu na salát se budou strávníkům sbíhat sliny.

 

 

 

Tornádo vášní

 

Pro 1 osobu:

1 banán Chiquita

1 kiwi

4 jahody

3 ks Physalis (Mochyně peruánská)

 

Banán a kiwi nakrájejte na 1 cm silné plátky. Dle vaší fantazie ovoce postupně napichujte na špejle.

 

TIP: Pro zpestření nebo jako odměnu pro děti můžete kousky banánů před napíchnutím obalit ve strouhaných oříšcích nebo čokoládě.

Reklama