Vaření kulinářských pochoutek, nebo zdravá výživa? Pokud máte stejné dilema, společnost Chiquita pro vás připravila novou webovou stránku www.bananovadieta.cz.

Na své si přijdou ti, kteří upřednostňují zdravý životní styl. Pro vás je zde rozepsaná netradiční banánová dieta Prof. Hademara Bankhofera na 7 dní.

Mnoho z nás si stále ještě myslí, že se po banánech tloustne, a přitom jsme na velkém omylu. Pravdou je, že výživné žluté ovoce nás skvěle zasytí díky vysoké hladině sacharidů. Ale mýty, že banány způsobují nadváhu, opravdu nejsou opodstatněné. Průměrný příjem kalorií se u zdravé a vyvážené stravy pohybuje mezi 2 000 a 2 500 kaloriemi za den – a průměrný banán má méně než 110 kalorií! Nemáme tedy žádný důvod vynechávat banány z pravidelného jídelníčku. Každý z nás má určitě spoustu důvodů, proč vyzkoušet banánovou dietu, a získat postavu, se kterou budeme spokojeni. Navíc banány jsou bohatším zdrojem energie, vitaminů, minerálů a sacharidů než kterékoliv jiné ovoce. Energii, kterou jsme nabyli během letních měsíců, si s nimi můžeme uchovat po celý rok.

A jaký je názor autora samotného? “Není pravda, že banány způsobují nadváhu. Jako kterákoliv jiná potrava i ony mohou být příčinou nadváhy, pokud energie v nich obsažená (kalorie) přesáhne denní potřebu našeho těla. Jeden středně velký banán obsahuje pouze 0,4 g tuku a 16 g sacharidů, a proto je skvělý pro redukci tělesné hmotnosti. Neobsahuje téměř žádný tuk a báječně nás zasytí,“ říká Prof. Hademar Bankhofer

Na www.bananovadieta.cz naleznete kromě diety i celou řadu zajímavých rad a informací o banánech.

Věděli jste například, že:

* banány nám pomáhají v prevenci hned celé řady onemocnění. Cítíme se po nich fyzicky i psychicky fit. Minerály, hořčík a draslík, obsažené v banánech mají příznivý vliv na krevní tlak, třebaže nemohou nahradit léky předepsané lékařem. Banány mohou dokonce pomáhat regulovat vysoký krevní tlak. Dále obsahují všechny důležité výživné složky, které potřebujeme pro zdravý, hluboký a vydatný spánek. Pokud jíme banány pravidelně, mají pozitivní vliv i na naše emoce. Podporují lidskou sexualitu.
Stopové prvky v banánech, jako je zinek, mangan, molybden a různé rostlinné hormony jsou zdrojem čisté erotické energie.

A na co se mohou těšit labužníci? “Banánovo-kokosová polévka”, “Banánový hamburger” a “Banánové Tiramisu” … to jsou jen některé z receptů, které využívají tropické žluté plody, díky nímž bude letošní léto stále s námi. Tyto kulinářské lahůdky jsou inspirovány mottem “Letní energie po celý rok!” a přinášejí letní pohodu do každého jídla bez ohledu na období a počasí za okny.

Společnost Chiquita pro vás sestavila pět nových, zajímavých a chutných letních receptů. Od předkrmů až po dezerty – ve všech jsou použity banány. Jedinečné letní menu obsahuje Banánovo-kokosovou polévku, grilovaná Kuřecí prsa plněná banány, Steak z tuňáka s banány a jogurtem, Banánový hamburger z kuřete nebo krůty a Banánové Tiramisu. Všechny recepty byly sestaveny tak, aby uchovávaly letní energii obsaženou v banánech, aby přinášely barvy léta na každý stůl a současně poskytovaly zdravou, vyváženou výživu.

Krásné babí léto vám přeje

Miss ChiquitaReklama