Titul se skládá ze šesti samostatných částí a je vhodný pro první seznámení dětí se světem počítačů. Kromě spousty zábavy umožní CD-ROM dětem první “dospěláckou” práci na počítači – na prvním českém dětském textovém editoru (který na vás i mluví) a zábavném počítačovém deníku, který nejen poslouží jako dětský počítačový diář, ale navíc je plný hříček a písniček, zkrátka dobré zábavy.
CD-ROM obsahuje:
·
Tajný deník s kalendářem v počítačové podobě
Dětský elektronický diář, který může zároveň používat několik dětí. Tajné jméno a heslo jim zajistí utajení tajných zápisků a zpráv. Kalendář je členěn do 24 čtrnáctidenních stran a obsahuje svátky, zábavné hříčky a písničky, díky kterým si děti užijí spousty zábavy i poučení. Součástí je zápisník Modrý den, který slouží k uvědomování si základních návyků a zvyklostí. Další částí je rubrika pro důležité údaje a telefony. Tajný deník je zábavnou a užitečnou počítačovou aplikací pro seznámení dítěte se zákonitostmi pravidelného vedení denního režimu a zapisování si důležitých informací.
·
Psaní - první dětský český textový editor

První dětský český textový editor, který navíc umí mluvit. Jednoduché ovládání se zvukovou nápovědou umožní i těm nejmenším začít pracovat s textovým editorem na počítači. Obsahuje šablony dětských dopisů, pozdravů a diplomů. Na osmdesát obrázků umožní text oživit.
·
Kinoautomat z televizních večerníčků

Obsahuje 40 videoukázek z televizních večerníčků. Umožňuje tvorbu vlastního příběhu a jeho následné promítání. Staňte se režisérem svého večerníčku!
·
Obrázkové příběhy pro malé spisovatele
18 krásných obrázků Vlasty Baránkové jako inspirace pro malé spisovatele.
·
Hry a hudební hříčky

Obsahují 10 základních her a jednu jako prémii navíc. Pexeso, poznej rozdíl, puzzle, hudební sekvencer a překvapení pro nejlepší hráče.
· Písničky z Lískulčiny lískotéky

Obsahuje 18 písniček z Lískulčiny diskotéky, či vlastně LÍSKOTÉKY.

A navíc ZDARMA tištěný Tajný deník, 64 stránkový sešit vázaný ve spirále. Ten je vhodným pomocníkem pro děti i rodiče - formou hry a zábavným způsobem vede děti k zodpovědnosti za plánování času a k vedení základních údajů a zvyklostí.


Titul vznikl v dílně producenta multimediálních titulů, společnosti AVANT-GARDE, která poskytla 10 CD-ROMů do naší soutěže, a na jeho výrobě se podílela celá řada tvůrců. Pokud nevyhrajete, můžete si CD-ROM koupit za 750,- Kč na internetové adrese www.liskulka.cz nebo přímo v knihkupectví firmy v Praze 2, Čerchovského ulice č. 4.