Jubilejní 10. ročník Bambiriády, který začíná právě dnes,
 proběhne pod heslem Nestůj, pojď se přidat! Máš právo mít kamarády.

Bambiriáda je určena pro všechny děti, které si chtějí něco nového vyzkoušet, něco se naučit, něco si zahrát. Je také i pro rodiče s dětmi, pro školy a pro každého, kdo se nechce nudit nebo sedět u televize. Děti tak samy mohou zjistit, co by je nejvíce bavilo a zajímalo a následně si mohou vybrat pravidelnou aktivitu pro svůj volný čas.

Dětská práva a povinnosti jsou veřejně diskutovaným tématem doma i v celé Evropě. Evropská komise proto zvolila jako symbol pro kampaň k uvedenému tématu tangram, starou čínskou hru, která vychází z myšlenky vytvářet různé postavy či předměty ze sedmi běžných geometrických obrazců: pěti trojúhelníků - dvou velkých, jednoho středního a dvou menších, čtverce a rovnoběžníku.

Ve všech městech je Bambiriáda zdarma. Navíc každý návštěvník dostane vstupenku, která umožní návštěvu do celé řady zajímavých objektů (muzea, výstavy, památkové objekty) zdarma nebo za výhodné vstupné.

Letos se Bambiriáda koná ve 28 městech:

České Budějovice, Děčín, Frýdek-Místek,  Havířov, Hradec Králové, Chomutov, Chrudim, Jaroměř, Jeseník, Karlovy Vary, Kladno, Klatovy, Krnov, Liberec,  Náchod, Ostrava, Plzeň, Poděbrady,  Praha, Prostějov, Rychnov n. Kn., Šumperk,  Tábor, Třebíč, Třinec, Uherské Hradiště,  Zábřeh, Zlín

Reklama