Již za necelé tři týdny se otevřou pomyslné brány Bambiriády – největší přehlídky činnosti občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Devátý ročník akce, jejímž pořadatelem je Česká rada dětí a mládeže, proběhne od 24. do 27. května ve 27 městech po celé ČR. Pořadatelé lákají návštěvníky na pestrý program a řadu doprovodných akcí. Na co všechno se mohou děti i se svým doprovodem těšit?

 

V Českých Budějovicích na ně čeká například jízda na kánoích a raftech, stolní tenis nebo ukázky bojových sportů. Při slavnostním zahájení v synagoze v Děčíne proběhne výtvarná vernisáž, tamní pořadatelé lákají též na westernové ježdění, turistické pochody nebo pěveckou soutěž DOREMI. V Chebu je na programu jízda zručnosti pro rodiče s dětmi či ukázky práce integrovaného záchranného systému, v Karlových Varech připravili program v místní hvězdárně. Mezi nejzajímavější aktivity v Chomutově bude patřit objímání Kamencového jezera, indiáni nebo setkání bubeníků. Jaroměř nabídne možnost vyzkoušet si své dovednosti v některé z výtvarných dílen, v Jeseníku budou mezi hlavní lákadla patřit ukázky výcviku dravých ptáků. Klatovští pořadatelé letos připravili například výškové lezení, lanovou dráhu nebo jízdu na koních. Pozadu nezůstává ani Nymburk s terapeutickou trampolínou, deskovými hrami nebo plavbou na lodích. V Plzni proběhne mezinárodní graffiti projekt a olympiáda mateřských škol, v Prostějově zase sportovní turnaje a vodácký víceboj. Mezi nejzajímavější část programu v Praze bude určitě patřit hra Královská cesta, která je určena především dětským kolektivům a rodinám s dětmi a kombinuje poznání historické části Prahy s plněním úkolů na jednotlivých stanovištích rozmístěných po celé délce Královské cesty. Součástí pražské Bambiriády bude i koncert, na kterém vystoupí například Dan Bárta nebo skupina NightWork. V Rychnově nad Kněžnou na návštěvníky čeká dětská pouť, lanové dráhy, jízda na koních nebo malování na asfaltu. Na vodní hrátky, bambivláček a ukázky doletu větroňů se zase mohou těšit v Šumperku. Jeden z nejpestřejších programů nabízejí pořadatelé v Táboře – divadlo, tanec, hudební vystoupení či balónkovou show. Laserová střelnice v Třinci, Magická noc v Zábřehu, lezecká stěna ve Zlíně... a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Důležité je též konstatovat, že v řadě měst pamatují pořadatelé i na handicapované návštěvníky a upravili pro ně program tak, aby si i oni měli možnost jednotlivé aktivity vyzkoušet.

 

Více informací najdete na stránkách www.bambiriada.cz.

 

Kdy: 24.–27. května 2007

Kde: České Budějovice, Děčín, Havířov, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jaroměř, Jeseník, Karlovy Vary, Klatovy, Krnov, Liberec, Náchod, Nymburk, Ostrava, Plzeň, Praha, Prostějov, Rakovník, Rychnov n. Kněžnou, Šumperk, Tábor, Třinec, Uherské Hradiště, Zábřeh, Zlín

Reklama