Řecké balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou, které si úspěšně našly cestu k českým domácím kuchařkám a kuchařům, se výborně hodí pro přípravu pokrmů na gril, do marinád a zálivek. Recepty nejen na toto téma pro rok 2015 připravil šéfkuchař z  La Strada Ristorante, Jan Souček.

Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou mají široké využití v mezinárodní i naší české kuchyni. Hodí se na ochucení hotových jídel, do marinád, zálivek, polévek nebo omáček. Šéfkuchař Jan Souček oceňuje, že balzamika jsou připravena k okamžité spotřebě, nemusí se redukovat, dobře drží na salátu a jsou vynikající v marinádách. Při přípravě receptů s balzamikovými krémy Kalamáta Papadimitriou pro letošní sezonu vycházel právě z těchto jejich vlastností. V receptech jsou pečená i grilovaná masa, grilovaný camembert, ryby, saláty, polévky i dezerty. Recepty si můžete prohlédnout na youtube.

Kalamáta Papadimitriou

Grilovaná kuřecí křídla v marinádě z bílého balzamikového krému Kalamáta Papadimitriou

Produktovou řadu Kalamáta Papadimitriou u nás zastupují: balzamikový ocet a čtyři balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou: bílý, tmavý, bílý s příchutí citronu a pomeranče, tmavý s příchutí fíku. Jsou k dostání v praktické lahvičce o obsahu 250 ml v řetězcích Makro, Billa, Tesco, Globus, Hypermarket Albert a dočasně v bývalých prodejnách Interspar. Doporučená cena vč. DPH je 99,90 Kč.

Balzamikové krémy představují kvalitní balzamikovou redukci vyrobenou z prvotřídního řeckého balzamikového octa Kalamáta. Krémy mají hustou konzistenci a vyváženou chuť. V jedné lžíci balzamikového krému je obsaženo 13 kalorií a žádný tuk.

Tradiční výroba u rodinné značky Papadimitriou

Balzamikový ocet Kalamáta Papadimitriou je vyráběn tradiční metodou přírodní fermentace bez přidání konzervantů či barviv ve výrobním závodě firmy Papadimitriou několik kilometrů severně od peloponéského města Kalamáta. Za svou specifickou barvu i chuť vděčí kromě kvalitních surovin, příznivému klimatu a přírodnímu procesu výroby také důkladnému zrání v tradičních dubových sudech.  Ve své domovině je dlouhodobě jedničkou na trhu a v současnosti se vyváží do více než dvaceti zemí po celém světě. Kvalita a tradice, která se snoubí v této lahodné tekutině, z ní činí plnohodnotného konkurenta slavnějších italských balzamik, kterého rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Kalamáta Papadimitriou

Filátko z tresky

Balzamikové krémy Kalamáta Papadimitriou jsou vyráběny promísením uzrálého balzamikového octa s koncentrovaným hroznovým moštem. Vzniklý balzamikový krém vysoké kvality se vyznačuje výraznou hustou konzistencí a bohatou, zralou chutí.

Další informace najdete na www.papadim.com/cs.

Reklama