Úsměvné příhody ze školky nám popsala také čtenářka Petra. Zvlášť historka s návštěvou jeskyně je humorná. A ještě přidávám povídání čtenářky kqkkatky.

Moc milé povídání, zasmála jsem se. Děkuju Vám za příspěvek, milá Petro, a přeju krásný den. A děkuju i Vám, milá kqkkatko.


Dnešní děti jsou hodně vynalézavé a myslím si i šťastnější a veselejší ve školce. Já osobně na školku moc dobré vzpomínky nemám. Už jen to, že jsme vstávali před pátou, abychom jeli autobusem do nejbližšího městečka, kde maminka pracovala a musela být v práci na 6 hodin. Školka to byla v podstatě firemní, takže tam do ní chodily všechny děti maminek, které pracovaly v Šohaji. Moc vzpomínek na školku nemám. Jsou to jen takové útržky. Jedna pozitivní věc byla, že tam byla obrovská zahrada, kde se dalo dobře schovávat. A pamatuji si na svoji první pusu za keřem :-) Je pravdou, že teď už s odstupem to člověk vnímá jinak, ale na můj vkus tam byla hodně přísná a nepříjemná paní ředitelka a zároveň učitelka. Křičela, dostávaly jsme jako děti herdy do zad, když jsme nechtěly po obědě spát. Vybavuji si, že jsme tam měli poschoďové postýlky sražené k sobě. A další negativum bylo, že nás tam nutili do jídla, co nám nandali na talíř, to se muselo sníst. Hodně dětí tam zvracelo. Můj bráška si tam vypěstoval nechuť k rajské a rajčatům.

Ale já bych vám ráda napsala o úsměvných historkách z prostředí školky, kde chodily dvě mé dcerky. Musím, říci, že se do školky vždy těšily, teda až na poslední rok ve školce mé mladší dcery. Přestěhovaly jsme se a ona se do třídy dostala k dětem, které teprve do školky nastupovaly a ona jako předškolačka tam měla 2 kluky, kteří tak jako ona měli nastoupit do školy. Takže to bylo každé ráno nadlidský úkon ji přesvědčit, že si tam pohraje, naučí se v rámci předškolní výchovy něco nového. Po vánocích nastal zvrat, dcerka se do školky těšila, byla prostě zamilovaná, právě do jednoho z těch kluků, ale kluci po ní toužili oba a hodně se předháněli, aby získali její pozornost. Přišla jsem na to na Valentýna, když si ze školky donesla dáreček od jednoho z nich, ale to není všechno, ten druhý ji donesl kytičku s čokoládou až domů. Já zírala. Měla jsem na jazyku větu pro svého partnera „vidíš, z něho by sis měl vzít příklad“ :-)

Úsměvné historky, ale byly u té starší dcery. Jak už jsem psala na začátku, děti jsou velmi vynalézavé. A já vlastně ještě doteď nevím, zda to k smíchu je nebo je to k zamyšlení, jak rychle nám ty děti dospívají. Musím říci, že obě události se týkají dětí před vstupem na základní školu. Jednou se na nástěnce objevila zpráva, že je zákaz nošení nafukovacích balónků do školky. Po pravdě zprvu jsem té zprávě nevnímala pozornost. Balónky jsem do školky dceři nedávala. Nicméně po týdnu si paní učitelka vyžádala rodiče předškoláků, aby zůstali, že jim potřebuje něco sdělit. Když jsme se všichni sešli, čekali jsme, že budeme probírat pasování dětí na školáky a ono ne. Paní učitelka přišla s tím, že kluci začali se sexuální výchovou hodně brzo. Paní učitelka je načapala, jak ukazují holkám své „pindíky“ a nasazují si na ně ony nafukovací balónky se slovy, to je proto, abys jsi neměla miminko, když vedle tebe spím. Pravdou je, že bych nechtěla být v kůži, té paní učitelky :-) Svolala si nás proto, abychom s dětmi probraly takovéto chování. I na mne to bylo moc a nevěděla jsem co dělat.

No a poslední historka si myslím pobaví určitě. Děti jely na výlet do jeskyně. Jak jistě víte, v mnoha z našich jeskyní není nikdy prostor udělat malou potřebu, proto učitelky dohlédli na to, aby všechny děti před vstupem do jeskyně byli na wc. Když byli v půlce prohlídky, tak se přihlásil jeden z chlapečků a chtěl čůrat. Můžete se rozkrájet, ale 5ti letému dítěti, prostě nevysvětlíte, že to má ještě půl hodiny vydržet. Samy se po jeskyních pohybovat nesmíte, že nemůžete ho chytit a vynést nahoru. Čurat za nějaký kámen je nemyslitelné kvůli spodním vodám a ochraně krápníků a já nevím čeho všeho. Tu si paní učitelka všimla, že dotyčný chlapeček má poloprázdnou PET láhev. Takže neváhala, zašli za rožek a chlapeček vykonal svoji potřebu do PET láhve. Paní průvodkyně prý tím činem byla naprosto zděšená. :-) Prý to mohla být naprostá katastrofa, kdyby jen kapka ukápla. :-) Na druhou stranu mohla být ráda, že se chtělo chlapečkovi a ne holčičce. Paní učitelky mi řekli, že to bylo pro ně poučení, že do jeskyně na výlet už ne :-)

Petra


Milá redakcia, na škôlku mám veľmi málo spomienok, asi to bude tým, že som veľa času strávila na liečeniach. Ale na zopár vecí si spomínam:

Milovala som vianočku s maslom a kakao :-) kto by nie? a spomínam si aj na jedného spolužiaka, ktorého sme nemali veľmi radi, pretože stále , keď sa malo ísť spať tak skákal povšetkých posteliach a vrieskal. No spomínam si aj, že keď som už bola staršia, a už sme po obede nechceli spať tak nám učiteľka pustila televízor.. no a sme mali takú veľkú bedňu a bol farebný. nNetuším ako sa platila školka, ale nám veľmi zlú skúsenosť s mojím synom. Kedže mám druhého syna tak som staršieho chcela dať do školky, aby mal program a trošku sa zabavil. Lenže naši krajskí poslanci schválili doplatky za školku pre deti do 3 rokov. Doteraz bolo školné 13 Eur a školka si mohla zvoliť doplatok od 20 - 40 eur. No a tak v našej školke si riaditeľka zvolila doplatok 40 Eur čo so stravným 25 Eurje strašne veľa, nuž som mu od doktorky vzala potvrdenie o zdravotnej dovolenke - i tak bol ož 3 tryzdne doma s hroznym kašľom, a antibiotikami. Pre deti od 3 rokov zdvihli školné na 15 Eur čo už teda budeme zvládať. Chcem lepovedať, že štát by mal podporovať rozvoj našich detí viac finančne a nie im to ešťe zťažovať.

Pekný deň všetkým kqkkatka

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Za odměnu jedna z vás získá zanedlouho publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy.

skolka

Reklama