Ačkoli se měsíc červenec blíží ke konci, v případě praktických tipů to vůbec nevadí. Tipy, které vám dnešní článek nabízí, lze využít nejen v červenci, ale můžete je využít i v měsíci srpnu.

 

Balkon a terasa

Úplně vyschlé závěsné nádoby ponořte do nádoby s vodou a nechte je tam, dokud se zemina opět pořádně neprovlhčí.

Velkokvěté a plnokvěté rostliny (především petunie, surfinie, pelargonie) trpí letními lijáky. Všechny rozmočené a hnijící části rostlin proto odstraňte, aby se nešířily houbové choroby.

Chcete si namnožit pelargonie, fuchsie či jiné balkonové květiny? Tak nyní je pravý čas. Z rostlin odřízněte řízky o délce asi 10 cm, spodní listy odstraňte, výhony zapíchejte do malých květináčů se substrátem pro množení rostlin a postavte na světlé a stinné místo.

Po prvním červnovém či červencovém kvetení opakovaně kvetoucích růží (mezi něž také patří zakrslé růže v květinových truhlících) odstraňte všechny uschlé květy. Tím podpoříte nasazení nových květů.

Chcete mít balkon hezky ozdobený i na podzim? Tak právě nyní můžete vysévat bujně a dlouho kvetoucí rostliny, např. violku rohatou. Vysévejte 3–5 semen přímo do květináče, nebo dle návodu do truhlíků se zeminou pro výsevy. Semena lehce zakryjte zeminou, zalijte a do vyklíčení postavte na stinné místo.

 

Pokojové rostliny

Také pokojové rostliny trpí letními horky. Poskytněte jim proto občas vlažnou sprchu nebo mlžení. Rostlinu tím zbavíte prachu, póry v listech se opět uvolní a rostlina pookřeje.

Většina pokojových rostlin je nyní v plném růstu, a proto by se nemělo zapomínat na pravidelné přihnojování.

Byli jste u moře a přivezli jste si mušličky? Nevíte, jak je využít? Můžete jimi zakrýt zeminu v květináčích. Mušličky vypadají hezky a také chrání půdu před vyschnutím.

Kaktusy nyní potřebují dostatek světla. Proto byste je měli přemístit na světlé místo, nejlépe na čerstvý vzduch a pravidelně je přihnojovat speciálním hnojivem. Tak se pravděpodobně můžete dočkat i květů.

 

Příště: Rady na srpen