baletNovou atraktivní skupinovou lekci, vycházející z principů klasického baletu, zařadily začátkem roku do své nabídky exkluzivní health a fitness kluby Holmes Place. Originální pohybová aktivita s názvem New York City Ballet Workout je populární hlavně v USA, odkud pochází. Bezpochyby však dokáže zaujmout dívky a ženy i u nás - především pak ty, které touží po zajímavém, neokoukaném posílení svalů i zlepšení celkového držení těla.

Balet dokáže velmi pozitivně působit na naši mysl a tělo. Klasická hudba, které lekce doprovází, pomáhá uklidnit naše stresem rozházené myšlenky a posilování svalů končetin je především účinné na jejich pružnost a zeštíhlení. Tuto cvičební metodu si oblíbila například i hvězda seriálu Sex ve městě Sarah Jessica Parker a stala se její velkou propagátorkou.

Trénink New York City Ballet Workout představuje sérii cviků, za jejímž sestavením stojí baletní mistr N. Y. City Ballet Peter Martins. Hlavním cílem cvičení je zlepšení držení těla, zesílení baleta pěstování dlouhých svalů končetin, posilování hlubokých svalů trupu a zlepšení hybnosti kloubů. Tato tréninková metoda je určena pro všechny věkové kategorie bez rozdílu a nevyžaduje žádnou předchozí zkušenost s tancem. Jedná se o kombinaci protahování s posilováním, jejíž velkým plusem je mimo jiné i skutečnost, že nepředstavuje nadměrnou zátěž pro klouby.

Studiová hodina NYC Ballet Workout má ustálený rytmus, který zahrnuje zahřátí, posilování, základní baletní prvky a v závěru hodiny též malou baletní variaci. Po úvodu následuje důkladné protažení, následně mohou klientky cvičit základní krokové variace a posilování na zemi. Velký důraz je kladen především na posílení břicha a zad. Cviky, které baletky obvykle trénují ve stoje, se na této lekci cvičí vleže, což napomáhá soustředit se pouze na pohyb nohou. Na závěr přichází na řadu trocha choreografie a samozřejmě protažení.

Nepotřebujete žádné speciální vybavení, zcela postačí pohodlné sportovní oblečení a ponožky. Vzhledem k tomu, že na sebe jednotlivé lekce nenavazují, případná nepravidelnost v docházce nemusí být zásadní překážkou.

Lekce New York City Ballet Workout mohou zájemkyně navštěvovat v klubech Holmes Place Premium Anděl nebo Holmes Place Energy Smíchov.

balet

Holmes Place Premium Anděl nabízí lekci ve středu od 17:00, v klubu Energy Smíchov mohou zájemkyně cvičit od 20:00.

Reklama