Navazují na ty nejlepší v tradici ruského baletu. Technicky dokonalým a výrazně emocionálním projevem pokračují v mistrovství předních tanečníků z přelomu 19. a 20. století – Kšesinské, Preobraženské, Fokina nebo Nižinského. Spojují dokonalost ruské národní baletní školy s moderně pojatou choreografií a s fascinující scénou. Výsledný dojem překračuje hranice reality.

Protančený svět
Tradiční je i to, že netančí ve svém rodném Rusku. Už slavný Ďagilevův Ruský balet se proslavil v západní Evropě – především v Paříži. Moscow City Ballet Victora Smirnova-Golovanova patří k nejlepším na světě. Při svém prvním zahraničním vystoupení v roce 1989 v Soulu sklidil zasloužené vavříny. Od té doby vystupuje Moscow City Ballet po celém světě. Svým uměním okouzlil diváky v Belgii, Egyptě, Německu, Irsku, Japonsku, Spojených státech amerických a v mnoha dalších zemích.

Zážitek pro všechny
Velkolepá podívaná je určena nejen pro milovníky baletu. Silný vizuální zážitek osloví všechny diváky – i ty, kteří si chtějí jenom odpočinout od šedi a únavy podzimních dní. Moscow City Ballet nás přenese do světa pohádek, krásy a pozitivních emocí. Přestože představení vypadá jako sen, vše, co spatříte, bude skutečné. Působivá choreografie, překrásné kostýmy, magické osvětlení a okouzlující scéna – to vše činí vystoupení tohoto souboru ojedinělým a neopakovatelným.
„Vytvářejí něco úžasného, něco, co je zážitkem i pro ty, jež nemají k tanci blízký vztah,” říkají kritici. Jejich obrovský úspěch je výsledkem jejich odhodlání vydat ze sebe na jevišti to nejlepší.

Žijí ve mně
Zakladatel Moscow City Ballet, Viktor Smirnov-Golovanov říká: „Jsem všemi postavami na jevišti, jsem zároveň Claire, princ i myší král… ti všichni ve mně žijí.”  Vše, co Viktor Smirnov-Golovanov vytváří, vychází z jeho srdce; dává každému představení kouzlo a neopakovatelný charakter. Je výjimečným choreografem a skvělým učitelem, což je na vystoupeních souboru na první pohled vidět. Tanečníci na jevišti skvěle spolupracují.

Pro české diváky
A o výsledku této spolupráce a nasazení se již brzy budete moci přesvědčit na vlastní oči i vy. Moscow City Balet uvede pro české publikum dvě nejlepší představení ze svého repertoáru. Prvním bude Romeo a Julie, balet vytvořený podle dramatu Williama Shaekspeara na hudbu Sergeje Prokojeva. Druhým představením pak bude klasický příběh o důmyslném rytíři Donu Quijoteovi de La Mancha. Hudbu k tomuto příběhu napsal Ludvig Minkus, skladatel původem z České republiky. Choreografii představení vytvořil geniální choreograf Marius Petipa.

Vystoupení:
21.10.2007 Janáčkovo divadlo Brno, 20:00 hod.
22.10.2007 Kongresové Centrum Praha, 20:00 hod.
23.10.2007 Kongresové Centrum Praha, 20:00 hod.

Zdroj: TZ Makroconcert, s. r. o.

Líbí se Vám podobné moderní show? Byla jste na nějaké? A co říkáte baletu? Byla jste někdy na baletním představení? Vzpomenete si na jakém a jaké to bylo? Líbí se Vám tanečníci baletu?

Reklama