Balet Národního divadla zahájí novou sezonu premiérou Louskáček a Myšák Plyšák. Po deseti letech uvádění úspěšné verze režiséra a choreografa Youriho Vàmose se chystá inscenace úplně nová, jejímž tvůrcem je Petr Zuska, choreograf a umělecký šéf Baletu Národního divadla!

bayadere

Druhou premiéru sezony Balet ND uvede 3. a 4. 3. 2016 na jevišti Státní opery – baletní ztvárnění známé pohádky H. Ch. Andersena Sněhová královna. Kromě náročných tanečních partů a pohádkové scénografie se diváci mohou těšit na krásnou hudbu Sergeje Prokofjeva.

balet1

Třetí premiérou bude 9. a 10. 6. 2016 na Nové scéně Vertigo – komponovaný večer reprezentující esenci díla trojice významných a specifických současných evropských tvůrců tanečního divadla. Moldavana Radu Poklitaru, Itala Maura Bigonzettiho a Švéda Alexandra Ekmana. Magická kombinace lyriky, nostalgie, humoru i bláznivé absurdity může vyvolat pocity závratě – tedy Vertigo!

balet2

Na repertoáru baletu ND dále zůstávají diváky oblíbená díla jako například Čarodějův učeň, Brel – Vysockij – Kryl / Sólo pro tři, Česká baletní symfonie II v Národním divadle, Romeo a Julie či La Bayadère ve Státní opeře a decadance izraelského choreografa Ohada Naharina na Nové scéně.

Více informací na www.narodni-divadlo.cz nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/ndbalet.

Zdroj a foto: tisková zpráva ND

Reklama