Ani nemusí promluvit a vím, kdo se řítí po chodbě redakce. Energicky přidupe a do kanceláře vpadne jako uragán. V dlouhé rozevláté sukni, mini nebo džínách, ale vždycky v botkách bez podpatku. Může si to dovolit, vypadá křehce, má štíhlé nohy, je to taková holčička. Vůbec si ji na podpatcích nedokážu představit. Ne že by je neuměla nosit, jedny prý dokonce má, ale při svém tempu a stylu života by se asi přerazila. Balerínky a v létě kristusky, to je prý její styl.

Od té doby, co jsem ji poznala, uznávám, že placky můžou nosit i malé ženy. Ona přesně potvrzuje pravidlo, že záleží na proporcích, co si můžeme dovolit a co ne.

Kolegyně je sice pindě (Míšo promiň, je to míněno mile a v dobrém), ale jinak ten typ samá ruka - samá noha. Balerínky jí prostě sedí.Kromě toho miluje ryze ženské oblečení. Šaty a sukně, jemné barvy, výstřihy, originální šperky, a to všechno se k balerínkám skvěle hodí. V kalhotách ji potkáte výjimečně a když, hádejte, co si k nim obuje?

Letošní móda balerínkám vysloveně přeje.Vypadají výborně k úzkým kalhotám s vysokým pasem i k širokým sukním. Obojí připomíná nazaměnitelný styl padesátých a šedesátých let a slavné nositelky balerínek Audrey Hepburn a Brigitte Bardot.

Ale jak vidíte na fotkách hollywoodských hvězd, možností, k čemu balerínky nosit, je dost. Co třeba atraktivní leopardí vzor k tužkové sukni, legínám nebo úzkým džínám?

Vyloženě letní placky - klasické kristusky, zase patří k hippie stylu. Jaká jiná bota by ladila lépe k rozevlátým sukním a šatům z jemných přírodních materiálů.

Soutěž: M.K.Olsen

Já osobně v úplných plackách chodit nemůžu, protože mám nepříjemný pocit, že padám na záda. Ale na jiných se mi to docela líbí.

Nosíte balerínky, kristusky a jiné placky?
Nebo nedáte bez podpatků ani ránu?

Reklama