Koupě jarních bot je radostnou událostí, tak proč balada, ptáte se? Je to tak čtenářka s nickem Maryene si na hezké botičky potrpí, ale tu radost z jejich koupě si musí nechat zajít. Nemá práci, a tudíž jí chybí potřebné finance. Držme palce, aby s jarem nějakou zase nešla. A to nejen kvůli botám

Dobrý den, už od dětství jsem milovala jaro nejenom proto, že se probouzí příroda a všechno znovu ožívá, ale se začínajícím jarem se s námi, se mnou a mojí sestrou, maminka každoročně vypravila na nákup jarních bot. Výběr nebyl zdaleka takový jako dnes a mohly jsme být rády, že jsem dostaly slušné boty v naší velikosti, ale milovala jsem tyhle nákupy. Později, už jako slečna, když jsem měla vytvořenou představu o tom, jak budou mé boty vypadat, jela bych za nimi až na kraj světa. A když jsem dostala svou první výplatu, koupila jsem si za ni co? No přece boty!

Potom jistě všichni pochopíte, proč jsem dnešní básničku nazvala baladou (poznámka: „balada je lyrickoepická báseň s pochmurným dějem a zpravidla tragickým koncem.“)

Balada o jarních botách

Dříve než hodlá jaro do měst vstoupit,

chtěla bych si jedny i dvoje nové také koupit.

Vždyť ze všech těch botů v obchodech,

někdy se mi až tají dech.

Jsem však již bez práce mnoho dní,

tak budou to nejspíš jen boty sportovní.

Na ty vyhlídnuté si musím nechat zajít chuť

třebaže na teploměru začne stoupat rtuť.

Ach, jo, těch jarních bot co se mi líbí,

co mám však dělat když finance chybí?

A až to venku začne vonět jarem

já stejně jak loni obuju ty staré.

Přeji hezké jarní dny v nových botách.

Maryene

Milá Maryene, přeji vám, abyste s nastupujícm jarem našla i vytouženou práci. A to nejen kvůli koupi nových bot

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a jarní boty, milé ženy-in? Už se těšíte na jarní obutí? Vyhlížíte v obchodech, co byste si koupila? Jaké boty máte v plánu? Už jste si nějaké koupila? Vyrazila jste v nich? Které boty chybí ve vašem „botníku“ a ráda byste si je pořídila?

Nosíte spíš boty na podpatku, nebo nízké? Jste spíš pro obuv sportovní, nebo elegantní? Napište nám, pošlete nám třeba fotku bot, které jste si poslední dobou pořídila

Na vaše příspěvky textové i obrazové se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Kromě slevové poukázky na nákup bot nebo kabelky od CCC ještě krásnou barevnou myšku k počítači

cena

 

Reklama