Už jsem si myslela, že se na papiňáky zapomnělo. Také vděčné téma, které nám poslala čtenářka s nickem Olga Marie, a my jí moc děkujeme.

Dobrý den, dnes už se automatické pračky konstruují jinak k přívodu a odpadu, vyplavení sousedů až do přízemí nehrozí, popíšu tedy jinou karambol:

Obyčejný papiňák, do kterého jsem dala vařit čočku. Jakmile se začala vařit, ztlumila jsem plotýnku a odešla z kuchyně. Od televize mě vytáhl příšerný syčivý zvuk. Nahlédla jsem do kuchně. V poklici papiňáku praskla jakási pojistka a tím malinkatým otvůrkem stříkala gejzírem čočkovitá hmota až do stropu. Přivřela jsem dveře a čekala, kdy vystřelí hrnec a jen jsem doufala, že pokud proletí oknem, na nikoho nespadne. Do škvíry u dveří jsem šeptala zaklínadlo: "Hrnečku dost!", ale hrneček nereagoval. Ta chvíle mi byla věčností. Asi se divíte, proč jsem tam nevlítla a hrnec neodstavila. Já se fakt bála!

Vše má svůj konec i hrnec neměl už co vyhánět...Konce nemělo ale uklízení. Všude byla jemná vrstva čočkové prolisované hmoty. S odstupem času jsme ji našli dokonce pod tapetami. Čočku miluju a ráda si u hrnce postojím.

OlgaMarie

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Podobná příhoda se stala mé babičce. Ale místo čočkou vymalovala kuchyň hovězí polévkou.

Máte také nějakou příhodu s domácí kalamitou? Vzpomenete si na něco, co tu ještě nebylo? Měli jsme požár, vytopený byt, likvidaci plísně, ucpaný odpad. Která nepříjemnost postihla vás?

Zapátrejte v paměti a napište na: redakce@zena-in.cz

Reklama