Když jsem vyhlašovala dnešní téma, netušila jsem, jak dojemné příspěvky přijdou. Ale takový už je život a jsem ráda, že se ze svou láskou k maminkám svěřujete právě Ženě-in. Další hezkou vzpomínku na svou maminku nám poslala čtenářka s nickem Vodfon a my jí děkujeme.

Krásný den. Na maminku mám jenom ty nejkrásnější vzpomínky. Když jsem se mamince narodila, měla 37 let a byla jsem šesté dítě. Byla jsem nejmladší, zasypaná láskou své maminky a sourozenců. Měla jsem krásné i když chudobné dětství.

Bohužel maminka onemocněla takovou, ošklivou nemocí, když jsem byla ještě školou povinná. Jako dítě jsem nevěděla, co mamince je. Lidé si o ní mysleli, že je opilá.. To však byly příznaky, její hnusné nemoci, která se stále zhoršovala. Bála jsem se o ní.

Vždycky ze školy jsem šla radší k ní do práce.  Pak jsem si ji převedla v klidu přes cestu při cestě domů. Byla jsem dítě, které nemělo čas zlobit. Ještě teď, když o tom píšu, mi to vhání slzy do očí. Prostě maminka byla náš poklad. Tak bezelstný a dobrý člověk, se jen tak nevidí.

Stejně tak milovala mé děti, jenom jí mrzelo, že mi nemůže pomoci, když se narodily. Maminčin stav se bohužel zhoršoval, až se stala ležákem. Sestra ji měla doma a všichni sourozenci chodili pomáhat. Umřela doma.

A já a moje děti? Náš vztah byl vždycky přátelský a vždycky se to vyplatilo. Z mé strany žádná autorita nikdy nehrozila.  Vždycky jsem dětem věřila. Mé děti jsou už dospělé a naše vztahy jsou vynikající. Nic se nezměnilo. Vodfon

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za krásný příspěvek. A věříme, že ještě není poslední, který na dnešní téma přijde.

Napíšete nám o své mamince, milé ženy-in? Svoje příspěvlky posílejte na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama