64709bd3d491cobrazek.png
Foto: Shuterstock

Bakuchiol je získáván z rostliny známé jako Psoralea corylifolia, také nazývané babchi nebo semeno bakuchiolové, a pokud chcete alternativní přírodní variantu retinolu, který je živočisného původu, rozhodně čtěte dál.

Existuje několik studií (např. zde), které se zabývají působením bakuchiolu na pleť. Následující závěry jsou založeny právě na dostupných výzkumech:

  • Antioxidační účinky: Bakuchiol je známý svými silnými antioxidačními vlastnostmi, které pomáhají ochraňovat pleť před poškozením způsobeným volnými radikály a oxidativním stresem.
  • Protivráskové účinky: Bakuchiol může přispět k redukci jemných linek a vrásek. Studie naznačují, že bakuchiol může zlepšit produkci kolagenu, který je důležitý pro pevnost a pružnost pokožky.
  • Protizánětlivé účinky: Bakuchiol má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci redukovat zarudnutí a podráždění pokožky. To je zvláště užitečné pro citlivou pleť náchylnou k akné nebo ekzémům.
  • Kompatibilita s citlivou pletí: V porovnání s retinolem je bakuchiol lépe snášen citlivou pletí a způsobuje méně podráždění a suchosti. To z něj dělá atraktivní alternativu pro ženy s citlivou pokožkou, které by jinak nemohly používat retinol.
  • Bezpečný v těhotenství: Používání retinolu v těhotenství se nedoporučeje kvůli negativnímu vlivu na vývoj dítěte. Naproti tomu bakuchiol můžete s klidem používat dál.

thumbnail-baku.jpg

Zdroj foto: se svolením hebe.com, Produkty: Yasumi Bakuchiol, denní pleťový krém proti vráskám, 50 ml, 699 Kč. www.hebe.com, Nivea Cellular, denní krém, 50 ml, 399 Kč, www.hebe.com, Namaste Bakuchiol Natural Booster 20ml, 535 Kč
www.rituals.cz, Feel Free Fussion Bakuchiol, pleťový krém, 50 ml, 266 Kč, www.hebe.com, Miya Cosmetics BEAUTY.lab liftingový pleťový krém s rostlinným retinolem, 286 Kč, www.hebe.com, AA Enjoy Nature, normalizující micelární pleťová esence, 400 ml, 108 Kč, www.hebe.com

Zdroj informací: studie 1, 2, www.nivea.cz, www.paulaschoice-eu.com

Reklama