shutterstock-614231642.jpg
Folegandros, Foto: Shutterstock

Folegandros – mytický ostrov

Folegandros je zcela jistě nejpůvabnějším ostrovem Kyklad, který se svými nádhernými výhledy vyrovná svému sousedovi Santorini, ale je za zlomek ceny. Tento nedotčený ráj je posetý tajnými zátokami, krásným pobřežím a malebnými vesničkami. Sředověká vesnice Chora na vrcholu kopce je jedním z nejkouzelnějších míst v Řecku.

Jak se tam dostat: Na Folegandros se dostanete trajektem nebo hydroplánem (1-3 hodiny).

shutterstock-1130990144.jpg
Pláž Papafragas, Milos. Foto: Shutterstock

Milos – ostrov Venuše Milské

Milos je nejjihozápadnější ostrov Kykladských ostrovů. Na tomto pozoruhodném sopečném ostrově byla poprvé objevena Venuše Mélská (nyní je socha z období helénismu v Louvru). Milos se může pochlubit pobřežím s více než 65 plážemi, z nichž vyniká velkolepá pláž Sarakiniko, která je v současné době hlavní hvězdou Instagramu a jejíž voda je tak modrá, že si budete myslet, že je na fotkách výrazný filtr.

Jak se tam dostat: Leťte do Athén a pak se přesuňte letadlem na Milos (45 minut).

shutterstock-1255114381.jpg
Kastellorizo, Foto: Shutterstock

Kastellorizo – maličký a malebný ostrov

Kastellorizo se nachází asi 2 km od tureckého pobřeží nedaleko města Kas. Proč se tam vydat? Je to mikrokosmos všeho, co je na Řecku skvělé: nejmodřejší a nejčistší voda, nejhezčí pastelové domky a nádherné malé taverny s dobrým jídlem na břehu vody. Je to také nejmenší z řeckých obydlených ostrovů (měří pouhých 3,2 km) a má jen jednu vesnici – a kromě občasných taxíků na něm nejezdí žádná auta. To je výhra!

Jak se tam dostat: Letecky na Rhodos, pak trajektem na ostrov (2-3 hodiny). Před rezervací hotelu si ověřte jízdní řád trajektu.

shutterstock-670555489.jpg
Lefkada, Foto: Shutterstock

Lefkada – ostrov s mostem

Počkat, ostrov, na který se dá dojet autem? Lefkada má jedny z nejoslnivějších pláží v Řecku – samý cukrově hebký písek a blankytně modré moře, ale od řecké pevniny ji odděluje malý most. Můžete tak volně prozkoumávat sluncem vybělené vesničky a údolí posetá květinami. Milovníci vzrušení by měli zamířit do dvojčat Vassiliki a Nidri, která jsou magnetem pro vodní sporty.

Jak se tam dostat: Vezměte si taxi nebo si půjčte auto a jeďte přímo přes most! Lefkadu s pevninou tak spojuje 50 m dlouhý most se silnicí, který se každou hodinu zvedá.

shutterstock-1104803747.jpg
Evia, Foto: Shutterstock

Evia – ostrov, kam jezdí místní

Evia je druhý největší řecký ostrov, který se nachází ve středním Řecku. A jak může být druhý největší řecký ostrov utajený? Jednoduše: cizinci ho téměř neprozkoumali. Evia (neboli Euboia) je ostrov smíšené krásy. Je obdařen horskými lesy, hučícími vodopády a všemi možnými plážemi – písečnými, oblázkovými i nudistickými.

Jak se tam dostat: Přiletíte do Athén, půjčíte si auto a pak pojedete do Evie. Je to pěkná cesta, která zabere zhruba 2 hodiny.

shutterstock-711968548.jpg
Ithaka, Foto: Shutterstock

Ithaka – Bájný ostrov

Ithaka je jeden z Jónských ostrovů, ležící u severovýchodního pobřeží Kefalonie. Tento epický ostrov, který je domovem putujícího Odyssea, je sice známý ve světové literatuře, ale pro turisty jde o skrytý klenot. Je to zalesněný, kopcovitý ostrov s rozlehlým pobřežím. Jachtaři milují jeho chráněné přístavy, plavci jeho smaragdové vody a můžete zde objevit místa s nádhernými názvy jako Jeskyně nymf a Arethousina fontána.

Jak se tam dostat: Leťte přímo na Kefalonii a pak jeďte trajektem ze Sami nebo Porosu (45 minut).

shutterstock-156360131.jpgAndros, Foto: Shutterstock

Andros – Ostrov se 70 plážemi

Andros je nejsevernějším ostrovem Kyklad. Andros je ne příliš známým ostrovem v Řecku, který vypadá jako skotská vysočina v jižní části Egejského moře. Stejně jako skotská vysočina je i Andros obdařen vodopády, lesy a kamenitými stezkami, ale stejně tak je plný malebných tradičních vesnic a více než 70 sluncem zalitých pláží. Je to divoký ráj.

Jak se tam dostat: Vydejte se na Andros: letecky do Athén, taxíkem do Rafiny a pak trajektem na Andros (3 lodě denně, 2 hodiny). Před rezervací hotelu si ověřte jízdní řád trajektů.

Zdroj informací: Invia, Kayak, National Geographic

Reklama