Nejvyšší čas naplánovat dovolenou! Teploty se drží na vysokých příčkách a spousta z nás sní o chladivé mořské hladině. Jestli se nemůžete rozhodnout, kam se za ní vypravit, máme pro vás jeden tip.

A L G A R V E je nejjižnější provincie Portugalska a díky turistickému ruchu je nejznámější oblastí země v cizině. Rozkládá se od mysu Cabo de Sao Vicente na západě po řeku Rio Guadiana, která tvoří portugalsko-španělskou hranici. Podnebí i krajina Algarve, chráněná ze severu pohořím, se značně liší od ostatních částí Portugalska.

 

Díky úžasnému pobřeží a mírnému klimatu, které po celý rok ovlivňují teplé mořské a vzdušné proudy z nedaleké severní Afriky, patří k nejvyhledávanějším rekreačním oblastem v jižní Evropě. V Algarve spadnou v létě pouhé dva milimetry srážek měsíčně a sluníčko každý den hřeje téměř 12 hodin. Bizarní skaliska utvářejí podél celého pobřeží mnoho malebných zákoutí.

Svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné spojení zlatavých písečných pláží a dramaticky utvářených skalisek, které se táhnou téměř po celém jeho pobřeží. Vzhledem k velice příjemnému klimatu, kdy teplota teploměru neklesá nikdy pod 15 °C, využívají turisté toto místo po celý rok. V zimě sem jezdí přezimovat převážně Angličané spolu s Holanďany, kteří si toto místo velice oblíbili a stále se sem vrací.

 

Sezona zde začíná od konce května a trvá až do začátku října. V období července a srpna jsou v Portugalsku prázdniny, a tak se v tomto období sjíždějí lidé z celé země, aby zde strávili svou dovolenou. Vzhledem k tomu, že pobřeží je velice rozmanité, doporučujeme klientům zapůjčit si automobil a vydat se objevovat překrásné pláže, romantické zálivy a zlatá skaliska. Téměř 500 let maurské nadvlády ovlivnilo charakteristiku vesniček a měst, kde dodnes můžete spatřit sněhobílé vily s ornamentálními komíny a zahradami.

 

Dovolená na Algarve je vhodná pro všechny bez rozdílu. Na své si přijdou milovníci historie, přírody, vodních sportů, ale i gastronomie. Zklamáni nebudou ani vášniví tenisté či golfisté.

Dámy zajisté ocení jedinečnou příležitost - zacvičit si ve vybraných termínech 2x denně aerobik pod vedením zkušených profesionálních instruktorů aerobiku.

Zpestřením pobytu na Algarve - nejen pro děti - je návštěva vodních parků, kde jsou vám k dispozici obří skluzavky, tobogány, bazény atd.
Celý den fouká příjemný oceánský vánek, díky němuž vám ani nepřijde, že je vlastně velmi žhavé léto. Téměř na každé pláži je snack bar nebo restaurace. Na některých plážích jsou dokonce i školy potápění, půjčovny surfů, vodních lyží či možnosti parasailingu a jiných vodních sportů, pro dokonalé sportovní i relaxační vyžití.

Doslova rájem je celé pobřeží pro rybáře. Velice oblíbený a atraktivní je lov žraloků. Našinec má jedinečnou šanci ulovit svoji největší rybu v životě!

Nádherné scenérie se všem návštěvníkům naskytnou, když se zúčastní polodenního nebo celodenního výletu lodí podél pobřeží. Dáváte přednost autu před lodí? Není problém zajistit půjčení auta dle Vašeho přání na pouhý den či na celou dobu Vašeho pobytu.

 

Časově náročnější, ale o to krásnější je zážitek z návštěvy hlavního města Portugalska - Lisabonu. Nenechte si ujít nejnovější atrakci města - oceanárium. (Obří nádrž s unikátní faunou a flórou ze všech světových moří a oceánů.)

 

Ať se již rozhodnete pro poznávací zájezd či pobyt v některém letovisku v jižní části země - provincii ALGARVE, určitě čas strávený zde ve Vás zanechá hluboký zážitek a pocit, že se do Portugalska ještě jednou vrátit prostě musíte...

 

Názor redakce:

Pokud vám nevadí trochu studenější moře, pak tuto oblast vřele doporučujeme! Pláže jsou naprosto dokonalé a skály, které je většinou lemují, dodávají všemu romantický a drsný ráz.

Nádherné jsou výlety loďkou kolem pobřeží nebo, pokud si půjčíte auto, vyrazte k mysu Cabo de Sao Vicente. Toto místo měli odpradávna všichni spojené s tím, že tu končí svět. Kolmé skalní stěny končící v rozbouřeném oceánu tento pocit jistě potvrzovaly.

Pokud vás Algarve zaujalo, či naopak máte jinou představu o své dovolené v Portugalsku, neváhejte a s důvěrou se obraťte na pracovníky cestovní kanceláře Snail Travel. Ochotně vám pomohou při výběru vaší dovolené a společně jistě vyberete památky, zajímavosti či pláže podle vašich představ a snů.

 

 Více informací o krásném Algarve hledejte  ZDE

 

Do Portugalska vás spolehlivě dopraví CK Snailtravel www.snailtravel.cz