Čtenářka Babikus řešila po rozvodu, co dál. Nakonec se zaregistrovala na internetovou seznamku a jako Tolokněnka se dala dohromady s Bajajou. První rande měli na schodech před magistrátem.

No vida, jak ty internetové seznamky fungují. Ať vám to vydrží ještě dlouho. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Babikus, a přeju krásný den.


Dobré ránko a in-den přeji všem lidičkám v redakci, ale i všem mimo redakci. K tématu Rande napíši něco ze svého života.

Do padesátky mi chyběly asi dva roky, když mi jednoho dne manžel po návratu z lázní sdělil, že si našel někoho jiného. A než jsem se vzpamatovala, byla jsem rozvedená a tak vlastně svobodná. Co dál, řešila jsem. Podala jsem si inzerát do novin, přišlo několik odpovědí, dokonce i z vězení. Proběhlo několik rande, závěr byl, nikam to nevede. Obrat nastal, až když mě dcera zřídila emailovou schránku a zavěsila mě na internetovou seznamku „Rande“.

Tolokněnku, což byla moje přezdívka, oslovil Bajaja. Dle propočtu Randete jsme si vzájemně vyhovovali na 0 %, přesto dopisování pokračovalo dál, až jsme se oboustranně představili jménem a zanedlouho vyměnili telefonní čísla, což už byl předkrůček randete. První rande jsme si dali na schodech v 17.30 hod. před pražským magistrátem. V uvedený čas jsem čekala na schodech před Magistrátem. Pamatuji se, že v té době tam postávali tak dva docela fešní pánové, stáli by za hřích, Bajaja mezi nimi nebyl. V 17.35 zatelefonoval Bajaja: Stalo se něco? Kde jste? Já čekám na schodech před Magistrátem a Vy nikde. Moje odpověď zněla: Také jsem na schodech před Magistrátem. Nakonec jsme si vysvětlili, že já čekám na schodech u zadního vchodu. Za chvilku přiběhl. Následně mě Bajaja zatáhl do čajovny, neb je čajomilcem. Tam snad i prolétla jiskra, nebo spíše elektrický výboj, když jsem náhle chtěla vyzkoušet sílu jeho aury. V té době jsem se totiž zajímala o parapsychologické jevy - hypnozu, telepatii, léčitelství atd. Další setkání už následovala docela často. Ničivé povodně v roce 2002 pomohly našemu vztahu tím, že naše pracoviště odřízla rozvodněná Vltava a my jsme dostali povodňovou dovolenou a mohli se vzájemně důkladně poznávat po celé dny. Od toho prvního randete uběhlo téměř 12 let a nebýt mobilních telefonů, tak nevím. Náš vztah je stále krásný, plný pohody. Co je tajemstvím této pohody, to by bylo na další kapitolu. Neměnila bych. Jak se říká, jedna radost je jedna radost, ale sdílená radost - dvojnásobná radost....

Babikus

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Originální rande

  • Zažila jste někdy opravdu výjimečné rande?
  • Líbilo se vám?
  • Nebo jste o něm slyšela vyprávět?
  • Nebo vás někdo nějak originálně pozval?
  • Vzpomínáte na nějakou historku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá knížku o lásce a odloučení: A hory odpověděly (napsal Kahled Hosseini, nakl. Argo).

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je RANDE. Předem děkuju!

hory

Reklama