Z dotazů čtenářů se zdálo, jako by hlavním a vlastně skoro jediným psím orgánem byly uši. Problémy s ušima má zřejmě devadesát procent pejsků. Pan doktor nám prozradil zajímavou věc, a to že otitis (zánět ucha) naprosto nesouvisí s tím, zda má pes uši dolů, nebo nahoru. Nezákonné kupírování uší tedy v žádném případě nelze omlouvat a zdůvodňovat chronickými ušními záněty.
Další masovou skupinou tazatelů byli majitelé prasopsů, tedy pejsků, kteří znečisťují domácnost majitele. Dozvěděli jsme se, že k zjištění příčiny je třeba poslat psa na psychoanalýzu a vás s ním, a pan doktor po dlouhodobém zkoumání přijde na to, že vašemu psovi vadí třeba taková hloupost, že si lidé v domácnosti vymění postele nebo nějaká jiná maličkost. Pokud se tato příčina odstraní, váš pes vám už doma žádný smrdutý vzkaz nezanechá. Odborníky na znečisťování bytu jsou prý jezevčíci.
Doktor Čáp na sebe prozradil, že jedinými psy, u nichž si nikdy není jist, jak se budou chovat, a proto se jich v ordinaci obává, jsou brazilská fila a rotwajler. On sám má dobrmana, který je prý velmi přátelský a přítulný. Pak má také jezevčíka, o němž ví své… Kočku nemá, přestože se konkrétně na ni někdo také ptal.
Těsně před odchodem nám vyprávěl pan doktor veselou historku z natáčení, jak si jeho kolega vystřelil z majitelky psa, která přišla žádat o pomoc, protože její pes pořád na zahradě vyhrabával ježky. Onen kolega jí prý s vážnou tváří asi deset minut doporučoval nové zázračné sérum Antiježkin (nakonec pochopitelně přiznal pravdu) – takže pozor, jestli si i z vás váš veterinář nedělá šprťouchlata. To všechno a další otázky a odpovědi si můžete přečíst na adrese http://rozhovor.zena-in.cz/.