Baileys je dlouhodobě nejprodávanějším likérem na světě. Jeho pití se vyznačuje určitou známkou dobrého vkusu a úrovně. Kromě klasického servírování na ledu však tento kvalitní likér tvoří i jedinečnou ingredienci v koktejlech a dezertech. A to není vše. Jeho chuť v kombinaci s kávou nabízí jedinečné spojení, které si zamiluje nejedna žena. Ukážeme vám, jak připravit jednoduché kombinace Baileys a kávy, kterými můžete překvapit své kamarádky při různých příležitostech a zazářit tak jako hostitelka.

O Baileys

Baileys

Dokonalé spojení Baileys a kávy je dáno kvalitou likéru jako takového. Podívejme se proto nejdříve, proč je tak výjimečný. Příběh Baileys se začal odvíjet v Irsku v roce 1974, kdy se stal prvním nápojem svého druhu na světě. Ihned zaznamenal ohromný úspěch, a to zejména mezi ženami, které ocenily jeho jemnost a unikátní spojení Baileysingrediencí. Tradiční receptura a nezaměnitelný chuťový profil zaručují kvalitní suroviny jako pravá, alespoň tři roky stařená irská whiskey, čerstvá smetana, kakaové boby a příměs aromatických látek. Likér Baileys perfektně spojuje chuť jemné irské whiskey se smetanou a vanilkovo-kakaovými tóny.

Likér se vám díky své krémové konzistenci doslova rozplyne v ústech a následně pocítíte jemné teplo přicházející z irské whiskey. Luxusní sametová chuť vás doslova pohltí. Pokud pak snad máte při pití Baileys výčitky, že se jedná o kalorickou bombu, nemusíte se bát. V 50 ml tohoto likéru je totiž pouze 163 kilokalorií, což je méně než ve velké sklenici vína, kterou si řada z nás často dopřává.

Baileys a káva

BaileysSpojení Baileys a kávy nabízí netradiční a přepychový chuťový zážitek. Představíme vám tři jednoduché kombinace tohoto likéru a kávy, které se hodí pro nejrůznější příležitosti. Latte ve spojení s Baileys bude ideální volbou pro odpolední kávu na terase. Iced coffee s tímto likérem zase nabízí perfektní způsob servírování v teplých letních dnech. Pokud pak čekáte večerní posezení s kamarádkami, oslníte je doma připraveným kávovým Martini, jak jinak než s Baileys.

BaileysBaileys Latte

INGREDIENCE:

 • 25 ml Baileys Original Irish Cream
 • Espresso
 • Mléko na dolití podle výšky sklenice

POSTUP:

Nalijte mléčnou pěnu (k našlehání použijte ruční šlehač mléka či parní trysku na kávovaru) do sklenice na kávu a nechte si dostatek místa pro kávu a Baileys. Přilijte espresso a následně i Baileys. Nakonec ozdobte pěnu kávy kousky čokolády nebo kakaovým práškem. Použít můžete například i běžně dostupné šablony, pomocí nichž jednoduše vykouzlíte krásné zdobení.

Baileys Espresso MartiniBaileys

INGREDIENCE:

 • 40 ml Baileys Original Irish Cream
 • 10 ml Espresso káva
 • 10 ml Vodka
 • Led

POSTUP:

Vložte do shakeru několik kostek ledu a přelijte Baileys. Přidejte espresso a vodku. Vše dokonale promíchejte do hladké jemné konzistence. Přes sítko přelijte do koktejlové sklenice, ozdobte třemi kávovými zrníčky a vychutnejte si každý doušek.

 

Baileys Iced CoffeeBaileys

INGREDIENCE:

 • 20 - 40 ml Baileys Original Irish Cream (podle velikosti sklenice)
 • Espresso Lungo
 • Mléko
 • Led

POSTUP:

Uvařte kávu a nechte ji vychladnout. Následně ji nalijte do vysoké, ledem naplněné sklenice a nakonec přilijte Baileys. Pro dochucení můžete přidat vychlazené mléko.

 

Dezert, který rozehřeje vaše srdce

BaileysPokud byste si rádi po kávě dopřáli něco opravdu výjimečného, vsaďte na kvalitní vanilkovou zmrzlinu v kombinaci se speciálním likérem Baileys Chocolat Luxe, který představuje unikátní spojení pravé belgické čokolády a jemné chuti originálního irského likéru Baileys. Prémiový likér kromě vynikající jemné irské whiskey a čerstvé smetany obsahuje také speciálně vybranou čokoládu z Belgie s vysokým až 45% podílem kakaových bobů s příměsí vanilky z Madagaskaru. Nalezení té nejlepší kombinace trvalo více než tři roky.

 

BaileysBaileys se zmrzlinou

INGREDIENCE:

 • 40 ml Baileys Chocolat Luxe
 • 1 kopeček vanilkové zmrzliny

POSTUP:

Vložte kopeček zmrzliny do malé sklenice, přelijte přes něj likér Baileys Chocolat a vychutnejte si dokonalé spojení vanilkové zmrzliny s čokoládovou chutí tohoto vytříbeného likéru.

Reklama