Můj zážitek se zrádným počasím se týká dětského tábora letos v létě. Byla jsem jedna z vedoucích, a když už několikátý den v kuse pršelo a z chatek jsme měli hausbóty, bylo čím dál tím obtížnější děti zabavit. Co dělat, když se nedá jít na hříště ani do lesa? Brzo nám došly nápady a začala se šířit ponurá nálada.

Asi po týdnu konečně přestalo pršet. Všichni z toho měli obrovskou radost a okamžitě toho chtěli využít, co kdyby zas začalo? A tak jsme se vyhrnuli ven, co z toho, že naše chatky stály v jedné velké kaluži a že když si člověk obul suché boty (které předtím sušil 3 dny), během 2 kroků v nich opět čvachtalo? A tak se boty sundaly, protože nemělo význam v nich chodit, a čvachtali jsme pěkne naboso.

A v tu chvíli jsme přišli na to, že když už teda tak dlouho pršelo, tak si to vynahradíme jinak. A tak jsme vyhlásili soutěž v akrobatickém ježdění po břiše. Soutěžilo se v kategoriích kdo dokáže po břiše v kalužích dojet nejdál (někteří přejeli téměř celý tábor) a v uměleckém dojmu při jízdě.
Takže všechno zlé je k něčemu dobré. Určitě by bylo lepší, kdyby po celou dobu tábora bylo hezké počasí, ale zase máme neuveřitelný zážitek, na který budeme ještě dlouho vzpomínat...

dex


Paráda! Když je dobrá nálada, všechno se dá zvládnout. Pamatuji si na jeden rok, kdy jsme s několika dalšími rodinami odjeli na hory - a tam bylo jaro (něco jako letos :-)) Tak jsme uspořádali suchozemskou zimní olympiádu. Běhali jsme slalom mezi hůlkama, „krasobotili" a podobné ptákoviny. I když je to nějakých deset let, moje holky na to pořád vzpomínají.