prinick.jpg

Foto: Profimedia

Některé hvězdy se udílení cen kvůli pandemii zúčastnily pouze online, ale několik z nich se přece jen dostalo do Royal Albert Hall, aby se zúčastnily i fyzicky a mohli na dálku svým kolegům předat ceny. Ačkoliv se akce konala bez živého publika. Mezi těmi byli například Hugh Grant, Priyanka Chopra a Nick Jonas, Tom Hiddleston, James McAvoy, Phoebe Dynevor nebo zpěvačka Celeste.

Mezi zúčastněnými měl být tradičně i vévoda z Cambridge, princ William, který je od roku 2010 také prezidentem organizace BAFTA. Každý rok se udílení cen účastní po boku své manželky Kate. Ale po smrti svého dědečka prince Philipa účast na letošním ceremoniálu zrušil.

Nominovaným celebritám, které se BAFTA účastnil jen na dálku, byly zaslány speciální slavnostní boxy, díky kterým si mohli večer alespoň užít doma. Včetně speciálně upraveného seznamu 50 filmů, které byly oceněny a nominovány.

hugh.jpg

Foto: Profimedia

Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější ženské outfity mezi hrstkou těch, kteří se mohli udílení cen fyzicky zúčastnit. Tady jsou:
 
Poměrně neobvyklý outfit na červený koberec zvolila herečka Priyanka Chopra, která na předávání cen dorazila s manželem Nickem Jonasem. Na sobě měla vyšívané červené sáčko, které bylo zapnuté u krku, avšak dole byl poměrně velký výstřih, z něhož koukal výrazný modrý přívěsek. Výrazný vršek pak už doplnila jen bílými kalhotami s širokými nohavicemi v oblasti stehen a černými lodičkami. Obě části Priyančina outfitu byly z eticky vytvořené kolekce couture podzim/zima 2020 Rolanda van Der Kempa a sestávaly z recyklovaných prvků.

profimedia-0604752214.jpg

Foto: Profimedia

Hvězda seriálu Bridgertonovi, Phoebe Dynevor, na červeném koberci zazářila. Ačkoliv byla celá v černém. Dlouhé asymetrické šaty Louis Vuitton na jedno rameno jí rozhodně slušely a byly takové události rozhodně hodny. Phoebe byla dokonalým ztělesněním módní ikony starého Hollywoodu. Vlasy a make-up byly ideálním doplňkem celého stylingu.

profimedia-0604758704.jpg

Foto: Profimedia

Britská soulová zpěvačka Celeste dorazila v na zakázku ušitých šatech od turecko-britské designérky Dilary Findikoglu. Smaragdově zelené šaty s třásněmi, které „obrůstala“ černá vinná réva, nepatřily zrovna k těm nejoslnivějším, ale rozhodně jsou uměleckým dílem.

profimedia-0604757118.jpg

Foto: Profimedia