Konečně se mi poštěstilo vypravit se na přehlídku Plus Size modelů a vidět to, o čem jsem zatím jenom slyšela. Valentýnská party v Big and Beautiful předčila mé očekávání a byla doslova energetickou bombou.

V tomto článku se nezdráhám použít slovo „baculky“ a můžu vám říct, že je to pro mě obrovská úleva. Mezi plus size modelkami se to nepovažuje za „sprosté“ slovo. To jen tak úvodem.

Když jsem dělala rozhovor s ředitelkou butiku Big and Beautiful, Kateřinou Kaprasovou, bylo mi jasné, že tato mladá dáma má obrovský dar. Dar pozvednout  ženě sebevědomí, vyburcovat ji, aby neseděla  v koutku, a přestala se trápit, že není jako tyčka. Její  motto, že krása není v čísle na cedulce našité na šatech, ale v osobnosti, tady bylo vidět na každém kroku. Tenhle zážitek bych přála každé ženě či dívce, která o sobě tvrdí, že je tlustá, nehezká, méněcenná.

Tolik dobře naladěných a šmrncovně oblečených „holek“ a žen různých postav a konfekčních velikostí jsem snad ještě neviděla. Všechny bez rozdílu měly skvělou náladu, byly upravené, usměvavé a čišela z nic neuvěřitelná energie.

Že by to bylo tím valentýnským sektem? Možná trochu, ale spíš se tady sešly ženy, které to mají srovnané. Jsou smířené se svými postavami, umí svá kila nejen nosit, ale i sebevědomě prezentovat.

Přehlídka Plus size modelek nebyla jen přehlídkou krásných modelů, ale i rozmanitých postav. A to beru jako další velké plus. Ženy, které se sem přišly inspirovat, nebo si nějaké šaty koupit, si tak mohly najít svůj typ postavy a lépe si představit, jaký model by jim slušel.

Modely (šaty, tuniky, kostýmky) předváděly dívky a ženy typicky slovanské se silnými stehny a širokými boky, ženy vysoké a sošné s plnými ňadry a bříškem, ženy s postavou přesýpacích hodin a štíhlým pasem, ale i na první pohled štíhlé dívky s úzkými boky, ale málo znatelným pasem.

Všechny bez rozdílu měly krásnou pleť, úžasné účesy a hlavně nádherné úsměvy, které rozdávaly nejen směrem ke kamerám a objektivům fotoaparátů. 

Klikněte na jednu z fotek a otevře se vám fotogalerie

Foto: Ondřej Šlechtický

Navnadila jsem Vás? Chtěla byste jít do proměny s Big and Beautiful? Máte ještě šanci přihlásit si do našeho konkurzu. Klikněte ZDE

Čtěte také:

Reklama