Na akci se můžete setkat i s Jitkou Veselou, finalistkou soutěže MasterChef 2021 a chybět nebude ani Střídačka na Výstavišti. O závěr dne se postará DJ Mardoša z Tata Bojs.  

Poslední party prázdnin je tu a hurá do školy! J  Připravte se s dětmi na příchod školního roku bez stresu, udržitelně a zábavně. Jednou z hlavních součástí celodenní akce je SWAP oblečení, školních pomůcek a přehlídka mimoškolních aktivit pro školáky, chybět nebude dobré jídlo, pití a hudba na závěr. Hlavní program a workshopy proběhnou od 11.00 do 18.00 hodin, poté plynule přejdeme do večerního programu s DJ Mardošou z Tata Bojs, který roztančí všechny generace. 

image.png
 
Výměna školních pomůcek se SWAP Prague

Speciální SWAP Back to school bude hlavně o efektivní výměně věcí, ze kterých vaše děti vyrostly nebo mají třeba i víckrát a mohou je tak postrádat – zejména se ale hodí do školy. Knihy, pravítka, sešity, tašky, penály, bačkory, ale i oblečení, nechtěné dárky, knihy, sportovní kousky, hračky, zkrátka vše, co již nevyužijete, ale jinde může udělat ještě spoustu radosti. Podmínkou je, aby byly věci čistém a velmi dobrém stavu. Ideální počet věcí na výměnu 15 kusů. 
 
                                                                                              ********
 
Jitka Veselá, finalistka soutěže MasterChef 2021 prozradí, jak připravit rychlé tyčinky, obložené tortilly nebo zeleninové pomazánky.
 
Seznamte se s Jitkou Veselou: 

Jak se daří Jitce po soutěži:
„Po soutěži jsem chvíli vařila ve své oblíbené restauraci a zjistila, že klasický restaurační provoz lze jen velmi špatně skloubit s aktivním rodinným životem. Proto se teď v gastru věnuji “jen” jednotlivým akcím, které mi dávají smysl, a hlavně mé rodině a rodinné firmě SKI TIME. Vařím také pro náš tým vodních lyžařů, ale to je vlastně také taková rodina.“ 

Na co se můžeme v rámci akce v Pražské tržnici těšit:
„Všechny recepty, které představím na akci 30.8. v Pražské tržnici, jsou moje; jen rychlý jablečný koláč byl a vždycky bude pocta mojí mamce.“ 
 
Jak Jitka připravuje své recepty:
„Většinou a nejraději improvizuji. Vaření podle receptů je pro mě svazující. I proto nejsem žádný přeborník v pečení a cukrařině, tam je vše příliš přesně nalinkované. Baví mě otevřít lednici, najít několik k sobě se hodících surovin a vykouzlit chutné jídlo. Nejlepší pocit mám, když spotřebovávám “zbytkové” suroviny a v lednici nic nezbývá, respektive nic nevyhazujeme.“

 63062a63ba782image.png

TIP: Rychlý jablkový koláč 

Těsto:

  • 2 hrníčky hladké mouky
  • 9 lžic rozpuštěného másla
  • 6 lžic studené vody 
  • špetka soli

Uhněteme a rukou vmáčkneme do koláčové formy.

Navrch:
- 2 jablka nastrouhat na plátky, lehce posypeme třtinovým cukrem a skořicí. Pečeme dozlatova na 180st. 
 
                                                                                              ********
 
Hravé svačinky

I přípravu svačin si můžete užít hravou formou. Během workshopu v Hale 22 vás naučíme, jak na přípravu svačin lokálně a udržitelně. Předvedeme vám ty nejlepší suroviny, obaly, kreativní vykrajovátka, recyklované krabičky, lahve a další vychytávky na přípravu zdravých svačin – www.svacinovybox.cz.
 
Kniha svačinek & workshop: prodej knihy Velká svačinková bichle a palačinkový workshop.  
 
 63062a7ed2404image.png
Střídačka Na Výstavišti

Na jaké semestrální kroužky během školního roku 2022 / 2023 se můžete těšit na Výstavišti, na Střídačce? Uvidíte na akci v tržnici, kde se můžete rovnou přihlásit, nebo si jen odnést potřebné informace. Na místě bude i lektor Stan Solo, který představí kurz Mangy, děti si vyrobí masky a vyzkouší 3D tisk.
 
Kroužky & Aktivity

Jak zábavně a edukativně trávit čas po škole? Vyberte si z nabídky volnočasových aktivit a kroužků řady firem a organizací, do kterých se mohou děti rovnou na místě zapsat. Věříme, že si vybere úplně každý.
 
Gizmania

Hravá venkovní zóna a prodejna freestyle koloběžek, to je Gyzmania, která se představí nejen na prázdninové akci v tržnici, ale posléze i jako nový nájemce v areálu. Milovníci pohybu, máte se na co těšit.
 
Městská knihovna v Praze – pobočka Sedmička

Pojďte si s Městskou knihovnou v Praze – pobočkou Sedmička protáhnout mozkové závity a pobavit se. Připraveny jsou pro vás kvízy, soutěže a ukázky deskových her. Městská knihovna v Praze je místem, kam si můžete nejen přijít pro knížky, ale i se setkat s přáteli, společně se učit, pracovat na projektu, tvořit nebo si třeba zahrát deskovky. 

63062a951b20cimage.png

 
Umění poradit si

Výtvarná dílna Centra současného umění DOX k výstavě MADe IN CHINA
Schopnost angažovat se proti nespravedlnosti vyžaduje notnou dávku odvahy. V takové situaci se může nečekaně hodit i smysl pro humor. Badiucao, čínský umělec v exilu, disponuje obojím. V rámci festivalu Back to School vám představíme tohoto „čínského Banksyho“, který by byl ve své domovině už dávno zavřený. A dílna věnovaná především grafickému designu a angažovanému umění vám umožní nejen inspirovat se množstvím děl, ale také ventilovat svůj pohled na svízele dnešního a vašeho světa. Kreativita jako umění poradit si.
 
Škola hrou

Deskové hry, karty, výtvarné a dřevěné školní pomůcky, logopedie, tvorba pro školní děti v duchu Waldorfské pedagogiky, soutěže jako rychlé skládání Rubikovy kostky nebo turnaj v Dobble, to vše najdete v boční části Haly 13, kde vám představíme lokální tvůrce didaktických, edukativních a hravých pomůcek.
 
Hudba na závěr

Od 19.00 až do 21.00 vás roztančí DJ Mardoša z Tata Bojs.

63062aa688b92image.png
 
Kde?

Těšíme se na vás v Hale 13 a 22 & venkovním korzu.
 
Za kolik?  

Vstupné 60 Kč (děti do 5 let zdarma). 
 
Více na: www.facebook.com/events/pražská-tržnice/back-to-school/553663309583753/
www.prazska-trznice.cz

Reklama