Na akci se můžete setkat i s Jitkou Veselou, finalistkou soutěže Masterchef 2021 a chybět nebude ani Střídačka na Výstavišti. O závěr dne se postará DJ Mardoša z Tata Bojs. 

62fb5f05e0809obrazek.png

Poslední party prázdnin je tu a hurá do školy! J  Připravte se s dětmi na příchod školního roku bez stresu, udržitelně a zábavně. Jednou z hlavních součástí celodenní akce je SWAP oblečení, školních pomůcek a přehlídka mimoškolních aktivit pro školáky, chybět nebude dobré jídlo, pití a hudba na závěr. Hlavní program a workshopy proběhnou od 11.00 do 18.00 hodin, poté plynule přejdeme do večerního programu s DJ Mardošou z Tata Bojs, který roztančí všechny generace. 

Výměna školních pomůcek se SWAP Prague
Speciální SWAP Back to school bude hlavně o efektivní výměně věcí, ze kterých vaše děti vyrostly nebo mají třeba i víckrát a mohou je tak postrádat – zejména se ale hodí do školy. Knihy, pravítka, sešity, tašky, penály, bačkory, ale i oblečení, nechtěné dárky, knihy, sportovní kousky, hračky, zkrátka vše, co již nevyužijete, ale jinde může udělat ještě spoustu radosti. Podmínkou je, aby byly věci čistém a velmi dobrém stavu. Ideální počet věcí na výměnu 15 kusů. 

62fb5f6419d66obrazek.png

Střídačka Na Výstavišti
Na jaké semestrální kroužky během školního roku 2022 / 2023 se můžete těšit na Výstavišti, na Střídačce? Uvidíte na akci v tržnici, kde se můžete rovnou přihlásit, nebo si jen odnést potřebné informace. Na místě bude i lektor Stan Solo, který představí kurz Mangy, děti si vyrobí masky a vyzkouší 3D tisk.

62fb5f76aaa7cobrazek.png

Kroužky & Aktivity
Jak zábavně a edukativně trávit čas po škole? Vyberte si z nabídky volnočasových aktivit a kroužků řady firem a organizací, do kterých se mohou děti rovnou na místě zapsat. Věříme, že si vybere úplně každý.

62fb5f55c1449obrazek.png

Gizmania
Hravá venkovní zóna a prodejna freestyle koloběžek, to je Gyzmania, která se představí nejen na prázdninové akci v tržnici, ale posléze i jako nový nájemce v areálu. Milovníci pohybu, máte se na co těšit.

62fb5f853bd76obrazek.png

Hravé svačinky
I přípravu svačin si můžete užít hravou formou. Během workshopu v Hale 22 vás naučíme, jak na přípravu svačin lokálně a udržitelně. Předvedeme vám ty nejlepší suroviny, obaly, kreativní vykrajovátka, recyklované krabičky, lahve a další vychytávky na přípravu zdravých svačin – www.svacinovybox.cz.

Jitka Veselá, finalistka soutěže Masterchef 2021 vám prozradí, jak připravit rychlé tyčinky, obložené tortilly nebo zeleninové pomazánky.
Kniha svačinek & workshop: prodej knihy Velká svačinková bichle a palačinkový workshop. 

62fb5f93196daobrazek.png

Městská knihovna v Praze – pobočka Sedmička
Pojďte si s?Městskou knihovnou v Praze – pobočkou Sedmička protáhnout mozkové závity a pobavit se. Připraveny jsou pro vás kvízy, soutěže a ukázky deskových her. Městská knihovna v Praze je místem, kam si můžete nejen přijít pro knížky, ale i se setkat s přáteli, společně se učit, pracovat na projektu, tvořit nebo si třeba zahrát deskovky.

62fb5f474ec64obrazek.png

Umění poradit si
Výtvarná dílna Centra současného umění DOX k výstavě MADe IN CHINA
Schopnost angažovat se proti nespravedlnosti vyžaduje notnou dávku odvahy. V takové situaci se může nečekaně hodit i smysl pro humor. Badiucao, čínský umělec v exilu, disponuje obojím. V rámci festivalu Back to School vám představíme tohoto „čínského Banksyho“, který by byl ve své domovině už dávno zavřený. A dílna věnovaná především grafickému designu a angažovanému umění vám umožní nejen inspirovat se množstvím děl, ale také ventilovat svůj pohled na svízele dnešního a vašeho světa. Kreativita jako umění poradit si.

62fb5f228be01obrazek.png

Škola hrou
Deskové hry, karty, výtvarné a dřevěné školní pomůcky, logopedie, tvorba pro školní děti v duchu Waldorfské pedagogiky, soutěže jako rychlé skládání Rubikovy kostky nebo turnaj v Dobble, to vše najdete v boční části Haly 13, kde vám představíme lokální tvůrce didaktických, edukativních a hravých pomůcek.

62fb5f36aac04obrazek.png

Hudba na závěr
Od 19.00 až do 21.00 vás roztančí DJ Mardoša z Tata Bojs.

Kde?
Těšíme se na vás v Hale 13 a 22 & venkovním korzu.

Za kolik?  
Vstupné 60 Kč (děti do 5 let zdarma).

Reklama