Pátek 13. je moje vděčné téma....
Narodila jsem se 13. září a 36 let mi maminka tvrdila, že to byl pátek. Moc plakala, bála se, co mi život přinese. Dlouze a ráda mi o tom vyprávěla.

Život je ke mně vlídný, a tak jsem vždycky věřila, a dodnes věřím, že je to den jako každý jiný. Naopak, dávala jsem se všem známým za vzor, jak JÁ, ač narozena v nešťastný den proplouvám životem celkem bezbolestně a jak se vlastně mám báječně.
 
Jednoho dne programátor nainstaloval ke kolegyním do PC zábavný prográmek, kondiciogram. Dozvěděla jsem se různé zajímavosti, že třeba můj úžasný manžel je totální propadák a že s ním nemůžu vydržet ani týden, nebo že den, kdy se cítím skvěle, je dnem mého hrozícího kolapsu, že už jsem dvakrát žila, a to jako pekař a švadlena.

Prostě spoutu různých úsměvných nesmyslů, hodně jsme se nasmály. Ovšem pořád mi kondiciogram ukazoval, že jsem se narodila v úterý, tvrdila jsem kolegyním, že na tomhle příkladu je vidět, jaké pitominy vycházejí.  Ony však stály na svém, že to vychází každému, trochu mě rozzlobily, já přece vím, kdy jsem se narodila.

Ale červíček zahlodal. Zavola jsem mamince a ta lkala, že ONA snad ví, kdy se její dcera narodila, barvitě mi vylíčila podrobnosti a práskla s telefonem.
 
Řeknu Vám to přímo, jistě že moje maminka neví, kdy jsem se narodila. Obstarala jsem si stoletý kalendář, 13. září onoho roku mého zrození bylo úterý. Nevěřila jsem, napsala jsem si do astrologického ústavu, ochotně mi sdělili, že toho dne bylo opravdu úterý.
 
Cítila jsem se mírně podvedená, moje báchorka o šťastném pátku vzala za své!
 
Víte, jaké z toho plyne pro mne poučení? Založila jsem "Rodinnou kroniku", zaznamenala důležitá data, pochopitelně náležitě ověřená.
 
Díky, mami, mám teď zábavu, vím, kdy jsem se opravu narodila a moje dcery a jejich děti snad uchovaná fakta jednou ocení.
 
Hezký den všem a nebojte se, i třináctý den a k tomu pátek může přinést radost, lásku a překvapení.

Hanice
 

;o)))) úžasný příběh... i když chápu, že tě musela maminka trošičku rozzlobit ;o)
 
Škoda, že už víš pravdu... mohla jsi totiž být chodícím důkazem toho, že pátek 13. neštěstí a smůlu nepřináší ;o)
 
Inu, ani maminky nejsou neomylné ;o) a Tobě posíláme hezký dáreček!