Pozvánka na dvě inscenace z cyklu Ty ještě nemáš dítě?? Sondy do života dnešních třicátníků, kteří měli tu odvahu vstoupit do manželství a podlehnout vábení babyboomu.
Martin J. Švejda: DÍTĚ! / ŽENÁČ x SINGL Divadelní soubor Antonín D. S. z Prahy v Činoherním klubu v neděli 3. února 2008
 
Režie, písně, scénografie: Martin J. Švejda / Hudební spolupráce: Roman Ptáček
Technická spolupráce: Petr Doubrava / Hrají: Eliška Dvořáková, Michal Franěk, Slávek Frk, Aranka Hrušková, Tomáš Kohout, Roman Ptáček, Jakub Škorpil, Jana Švejdová, Martin J. Švejda.

Antonín D. S. je pražský neprofesionální divadelní soubor vzniklý v lednu 2005 na základech Kulturně divadelního spolku Puchmajer. V souboru vystupuje většina bývalých členů kds Puchmajer.
Antonín D. S. se věnuje výhradně vlastní, autorské tvorbě - a to buď v podobě činoherně-hudebních pásem, kratších her nebo celovečerních inscenací. V současné době má soubor na repertoáru vedle inscenací Dítě! (prem. 2006) a Ženáč x singl (prem. 2007) též „rozverné pásmo plné rafinované zloby a prvoplánové člověčiny“ Surovosti laskavosti (prem. 2005). Všechny tři inscenace tvoří trilogii Ty ještě nemáš dítě??.
Divadlo též uvádí „loutkovou hru pro otrlé děti“ Jak hloupý Honza hledal dobro a pásmo nejoblíbenějších scén a písní z repertoáru souboru Menší intelektuální veselice.
Soubor vystupuje pravidelně v pražském A-Studiu Rubín. Poetika souboru je orientována na drsný, černý humor; Antonín D. S. se ve svých inscenacích neštítí naprosto ničeho, jeho cílem je diváka od první minuty uvrhnout do takové nejistoty, aby si jednou provždy zapamatoval, že divadelní kumšt - o životě ani nemluvě - neni žádný peříčko.

Napsali o inscenaci Dítě!:
„Takové divadlo již přesahuje rámec čistě amatérského světa. Tak se ve svých začátcích vyjadřovaly dnes již legendy slovenského nezávislého divadla Blaho Uhlár a Miloš Karásek v souboru Stoka.“
Vladimír Hulec, redaktor Divadelních novin

„Inscenace spolku vznikla z autentického, intelektuálně zpracovaného prožitku jednoho docela zásadního problému současnosti. /…/ Je ze života městských intelektuálů, hledajících nový model rodinného života i života ve vztahu, ze života lidí, kteří se pokoušejí uchovat v sobě poslední zbytky přirozenosti.“
Alena Zemančíková, dramaturgyně Českého rozhlasu

Začátek představení 19.30 - konec představení 21.30 / Vstupenky za 90,- Kč lze rezervovat v pokladně ČK Ve Smečkách 26, Praha 1 nebo na www stránkách

Tisková zpráva


Chodíte do divadla?
Zajímá vás i neprofesionální scéna?
Viděli jste už něco od tohoto autora?
Mohli byste to ostatním doporučit?

Reklama