Místo 25 ml se do  jednoho místa použije jen 10 ml. Možná to nezní jako převratná metoda, ale má oproti klasické dávce hned dvě výhody. Za prvé nevypadáte jako figurína a za druhé se pleť nemůže v určitých místech mimickými svaly tolik napínat a tím předcházíte vzniku vrásek.
bab.jpg
Foto: Shutterstock

Kromě objemu použitého přípravku je Baby Botox o technice. Dermatolog musí být velmi přesný v tom, kam dávku píchnout. Lze ale použít kdekoliv na obličeji, ale nejčastěji se s ním vyplňuje takzvaná „mračivka“ mezi obočím, nosorení rýhy či rty. Konkrétně u rtů můžete malou dávkou docílit mladistvého plného vzhledu. Přesně toho si je vědoma třeba Meghan Markle, která právě baby botoxem svým smyslným rtům už roky pomáhá. U nás si drobnou dávku botulotoxinu dopřává třeba Alice Bendová nebo Iva Kubelková.

Cílem baby botoxu je vráskám předcházet. Proto by na něj oproti klasickému botoxu měly začít chodit s pravidelností ženy (ale i muži) ještě před třicátým rokem věku. Po čtyřicítce už se s tak malou dávkou v již utvořených rýhách pracuje špatně. I přes to může být na některých místech efektivní, třeba právě co se týče výplně rtů.

Lze jej použít k prevenci vzniku vrásek

Smyslem je zabránit tvorbě vrásek ještě před jejich vznikem tím, že se pomocí botoxu manipuluje s pohybem svalů způsobujících vrásky. Úkolem dermatologa je sledovat vaší mimiku, jak váš obličej stárne a stárnutí zpomalit. Jinými slovy, baby botox vám může pomoci udržet si mladistvou tvář.

Aby měl baby botox správný efekt, nesmí se nechat vyprchat. Ženy běžně chodí na klasický botox a po šesti měsících jdou na kliniku, aby dostaly novou dávku. Při aplikaci baby botoxu je důležité chodit nejlépe každý měsíc, třeba jako když si zastřihujete konečky vlasů.

Pokud se vám měsíční návštěvy injekcí nezdají s vaší náturou nebo časovými možnostmi schůdné, měly byste se vzdát baby botoxu ve prospěch tradiční dávky.

Je baby botox levnější než klasický?

Použití menšího množství výrobku by mělo znamenat menší výdaje, ne? Možná, ale ne nutně. V některých ordinacích určují cenu podle nákladů za samotnou dávku, ale v jiných náklady na ošetření vycházejí z dovedností dermatologa, nikoliv z produktu.

Než se vydáte „pod jehlu“, je důležité domluvit se na ceně, abyste nakonec neutratily celé jmění. Měsíční mikrodávky by vás nakonec mohly vyjít dráž než injekce standardní velikosti. Než si necháte píchnout injekci, poraďte se o strategii baby botoxu ve vybrané klinice.

Zdroj informací: Independent, Birdie a Flare

Reklama