Jste milující rodič, ale také už máte dost všech akcí pro děti a o dětech? Unavuje vás pořád jen zpívat dětské písničky, žvatlat básničky a s kamarádkami neprobírat nic jiného, než jak ten váš prcek hezky papá a kaká? Nebo prostě jen nemáte žádný čas pro sebe a ráda byste také někdy relaxovala při zábavě, která není určena jen dětem?  Tak tedy právě pro vás je zde baby bio, které vám umožní na dvě hodinky alespoň trochu vypnout a podívat se na film pro dospělé, aniž byste musela složitě shánět hlídání.

babybio

Baby bio je cyklus, který některá tzv. artová kina uvědoměle nabízí pro rodiče s dětmi na rodičovské dovolené, kteří nemají možnost své dítko někde „odložit“ či nechat u babičky a zajít si do normálního kina. Ideální je kino zejména pro kojící maminky, které svou ratolest na tak dlouhou dobu ještě odložit nemohou, protože potřebují krmit v poměrně krátkých intervalech. A to je v baby biu možné přímo při sledování filmu.

V Praze promítání organizuje kino Aero (středy), Oko (úterky) a Radotín (jedna středa v měsíci), v Brně kino Scala (čtvrtky), v Hradci Králové Bio Central (středy) a v Uherském hradišti Městská kina (středy, zpravidla 2x měsíčně). Jedná se vždy o dopolední představení se začátkem promítání zpravidla v 10.00 hod.

Pro konkrétní informace o začátcích představení a programu kontaktujte přímo vaše kino.

V cyklu baby bio je pro vás připravená speciální projekce se sníženou hladinou zvuku a s tlumeným osvětlením. V sále je tak příjemné přítmí, ve kterém je ale stále dobře vidět a vy tak můžete dohlížet na své ratolesti. Ty je možné přímo v průběhu promítání kojit, krmit, uspávat či přebalovat, a to vše v přátelském prostředí, kde se na vás nikdo nebude zlobit, když vaše dítko nebude úplně potichu, nebo budete muset na chvíli odběhnout, případně jezdit po sálu s kočárkem sem a tam, abyste dítko uspala. 

Baby bio je tedy ideální pro rodiče s nejmenšími dětmi, které se v kočárku prospí, případně je může maminka v průběhu promítání nakrmit a přebalit. Do kina ale můžete vyrazit i s dětmi již lezoucími či batolícími se. Pro malé lezce a šplhavce je totiž v kinech připraven speciální koberec (vyzkoušeno v Oku a Aeru), polštáře a hračky, takže se můžete usadit přímo na zemi a při sledování filmu jen po očku kontrolovat s čím si vaše batole zrovna hraje.

Není to úplně přesně to samé jako vyrazit na večerní představení bez dětí, ale máte tak alespoň možnost na dvě hodinky trochu vypnout a podívat se na „dospělácký“ film, který zrovna běží i v normálních kinech. Když už nic jiného, zůstanete kulturně v obraze a je to alespoň příjemné zpestření leckdy monotónního dne na rodičovské dovolené.

Podrobný report z návštěvy pražských baby friendly kin pro vás připravujeme.

Čtěte také:

Reklama