O své babičce nikdy její rodina nemohla říct nic špatného, protože byla přesně taková, jaká má být. Zvala své potomky na oslavy, pekla jim i vyprávěla historky, ale jakmile babička Hanka oslavila 67. narozeniny, vše se rázem změnilo. Hanka měla pro svou rodinu přichystané překvapení ve formě natočeného videa, ve kterém říká, co za ten den dělala a kam zrovna jde. Prý to teď bude dělat každý den a bude sbírat fanoušky. Z kapsy pak vytáhla nový chytrý telefon, který si prý pro svůj nový koníček pořídila.

637b5efe19424obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Šla jsem ke svému operátorovi a nějaký milý mladík mi poradil nejlepší telefon na natáčení videí, prý ideální pro influencery, to teď budu já,” smála se Hanka. 

Babička asi očekávala, že jí rodina aktivity schválí a že ji v tom, co chce dělat, podpoří. Setkalo se to ale s neúspěchem.

Nikola na to reaguje: „My chceme naši babičku Hanu, kterou známe celý život a chceme s ní péct buchty, ne jí lajkovat videa a podporovat na sociálních sítích. Ona si navíc stáhla už i TikTok a tam se bojíme, že přijde vlna posměšků a hejtování a na to se nechceme koukat.” Babička ale nevidí napravo ani nalevo a jede si svou. Těší se na spolupráce a zboží zadarmo, jak ona sama říká. Je do toho celá zapálená a ani nevidí, že s tím rodina nesouhlasí.

„Říkali jsme ji, že to není dobrý nápad a snažili se vysvětlit, proč. Ale ona má své argumenty a je přesvědčená, že z ní snad bude slavná celebrita nebo co,” popisuje smutně Nikola. „Bojíme se, jak to bude babička snášet, až zjistí, že to není tak růžové, jak si myslí. Možná ale bude mít nadhled a bude to zvládat. Každopádně se nám nepodařilo ji od toho odradit,” pokračuje vnučka Hanky.

Rodina ji v tom aktivně podporovat nechce a když členové viděli babičky videa, styděli se a nechtěli, aby s tím šla ven. Babička má už ale přesně stanovené magické datum, kdy to vypustí do světa.

„Máme všichni obavy a strach i o pověst naší rodiny, ale uvidíme. Třeba se jí nebude dařit, k nikomu se to nedostane, nebo ji to přejde. I když o tom dost pochybuji,” zakončuje Nikola.

Zdroj: respondentka Nikola

Čtěte také: