Ve vztahu mezi prarodiči a dětmi je rodič postaven do role pozorovatele. Babičky a dědečkové si moc nenechají mluvit do svého působení na vaše potomstvo. Vzpomínám si, jak jsem miloval tatínkovu maminku - brala mě totiž skoro každý den do cukrárny.

granny

Když se podívám na své školní fotky, vždycky si vzpomenu na babičku Kočovou, tatínkovu maminku. Až do druhé třídy jsem patřil mezi nejtlustší děti ve třídě a právě fotky to dosvědčují. Důvod? Babička Kočová mě totiž krásně rozmazlovala. Ráda chodila odpoledne posedět do cukrárny a já byl pro ni vhodným společníkem. No jo, sladkosti, to bylo a je moje!

Vzpomínám si, že jsem u babičky v pokoji rád spal, když jsem byl nemocný, a vzpomínám si, jak se občas mamka dohadovala s babičkou, že mě moc rozmazluje. Vzpomínky jsou to ale zamlžené dětským pohledem, a pokud vím, tak jsem s babičkou chodil do cukrárny prakticky do té doby, než nás navždy opustila.

Paradoxní je, že babičkovskou „výkrmnu“ jsme měli v rodině z obou stran. Maminčina maminka, babička Kaněrová, ji ale aplikovala na pejska. Ale to už je jiný příběh, který by s naším tématem tak nesouvisel...

Téma dne 15. června 2012: Prarodiče a vnoučata

  • Jaký mají vztah vaše děti s vašimi rodiči?
  • Daří se vám tento vztah nějak korigovat?
  • A pokud ještě nemáte děti, napište mi, jaký máte, nebo jaký jste měla vztah se svými prarodiči?

Příspěvky zasílejte formou příběhů do redakční e-mailové schránky (viz níže). Jejich délka ať je rovna nebo delší tomuto odstavci, budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tedy i větší šanci k získání dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. Tentokrát to bude sladký balíček, ve kterém najdete výrobky Orion a Haribo. Uzávěrka zasílání příspěvků je 15. 6. 2012 v 15.00 hodin.

sladkosti

Reklama