gran

Naše babička, dej jí Pánbůh věčné Nebe, když jí táhlo na devadesát, trpěla přehnanou představivostí. Byl jsem tenkrát mladý muž v rozpuku, plný ideálů. A babička toužila po vnoučatech, tak se mě i bratra stále snažila dostat co nejdřív do chomoutu. Když jednou...

Bratr si pozval na víkend svoji přítelkyni z Hradce do Prahy a ta si s sebou přivezla (pro nás tenkrát zcela cizí) kamarádku Romču. O víkendu s námi byla doma ještě babička - tak bylo o trapasy postaráno dostatečně.

Babička si prostě nějak usmyslela, že já a Romča patříme k sobě, a začala všude roznášet (po domě, v obchodech v okolí), jak si to ti kluci vybrali pěkně z jednoho města - oba že máme snoubenky z Hradce.

A tak, když jsme všichni přišli z nádraží, se na nás lidé dívali a usmívali se - bylo nám to podezřelé, ale ještě jsme nic netušili. Doma pak babička připravila velké uvítání, měla k nám důležitý proslov, ve kterém jsme se dozvěděli, že jako galantní muži bychom měli dívkám přenechat pokoj a sami spát na gauči. Babička byla ještě ze staré školy a věřila, že se mladí skutečně poznají až po svatbě.

Náš původní plán, že bratr bude spát se slečnou v pokoji, Romča na gauči a já ve spacáku, se tedy nekonal.

Víkend to byl nakonec pěkný, Romča byla sice z babičky dost zmatená a bratr se slečnou místy naštvaní, ale zase jsme si užili pěkného procházívání po Praze.

Když holky odjely, babička si můj vztah s Romčou nenechala ještě hezky dlouho vymluvit. Stále se ptala: „Zorka sem pořád jezdí, proč nepřijede i Romanka?“ A když jsem si domů jednou konečně i já přivedl slečnu, byla z toho v pořádném šoku. No, naštěstí jsem to slečně vysvětlil.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

 

Reklama