Dokážete si představit devadesátiletou bezzubou stařenku s holí v ruce, jak nadává na to, jak ti naši hrajou? Jak fandí a řve? Bohuše to zažívala 15 let. Letos babička umřela.


Nazdárek všechny fanynky i fandové,toho brzkého rána,něco kolem páté nás s manželem vzbudil ohromný řev a bouchání,který se nesl z patra pod náma,tam kde měla naše babička pokoj...oba dva jsme vystartovali a dolů běželi s tím,že se babičce něco stalo,určitě se jí přihoršilo!

Když jsme vběhli do její světničky zůstali jsme jako opaření...babička nás ani nevnímala,jen směrem k televizi nepříčetně nadávala...v té chvíli jsme s manželem zjistili,že se zrovna hraje „MISTRÁK“-akorát skončila první třetina a babička nás ještě rozčílená zasvětila do reality.

Do té doby mě ani manžela hokej nezajímal. Jediné co jsem cítila,byla úleva,že se babičce nic nestalo,jen tak horlivě fandila...prý nemohla spát a tak si pustila televizi a od té doby ji to dostalo,hokej ji vzal tak,že se z ní stala snad nejvášnivější,nejhlučnější,nejdramatičtější a taky nejsprostější fanynka pod sluncem.

Naši babičku jsem neslyšela nikdy nadávat...ale v době,kdy se hrál ten její vytoužený „MISTRÁK“ používala i ty nejsprostější nadávky a slova,jaké existují. Jednoho roku byla rozvášněná tak,že čaganem bouchala do stěny tak,že omítka lítala celou světnicí...to měl pak táta co dělat,aby omítky opravil.

No,povím vám,když se její „MISTRÁK“ hrál,bývalo v našem domě veselo-v babiččině pokoji se nás sešlo někdy i deset,a to převážně ženských(sousedky,švagrové)...babička nás dokázala tak rozparádit a vnést do hry a povzbuzování,že z našeho domu šel řev větší,než z toho největšího stadionu.

Babička byla opravdu úžasná fanynka,fandili jsme tak vášnivě celých patnáct let-dokážete si představit téměř devadesátiletou stařenku se šátkem na hlavě,pusou dokořán otevřenou bez jediného zubu a s holí nad hlavou? Tak to byla naše babička ještě při lonském „MISTRÁKU“!!!

Ale co bude letos,tak to vám milé fanynky a fandové nepovím...je u nás smutná fandící atmosféra a nálada...babička nás totiž letos 22.března 2011 opustila...zemřela nám ta nejvášnivější fanynka...naše milovaná babička,ala já věřím,že z nebíčka fandí a bude fandit tak vřele a vášnivě,že my to DÁME...že ČEŠI budou MISTŘI!!!!

Sportu zdar Bohuša

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Bohušo, upřímnou soustrast.

Cítím tak trochu závist. Taková babička, to musela být zábava. Koupil bych jí dres a šálu a chodil se dívat k ní, nebo bych ji bral sebou do hospody...

A co vy ostatní, taky znáte nějakého obdivuhodného fandu? Nebo opak? Někoho, kdo tomu patologicky propadl?

Vyzpovídejete se na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A třeba právě vám pošlu slušivé plavky v českých národních barvách.

plavky

 

Reklama