Čtenářka Libuše vzpomíná na babičku, přestože včera měly svátek maminky. To ale vůbec nevadí...

Někdy se babičky věnují dětem víc než maminky, které na to nemají čas. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Libuše.


Dobrý den,

tak jsem si po dlouhých, dnes už smutných letech, vzpomněla na svoji babičku. Zemřela v roce 2007. Narodila se jako nemanželské dítě dne 13. 5. 1920. A dost těžko to po celý život nesla. Vychovávali ji její prarodiče. Její maminka se posléze vdala, s manželem měli další dvě děti. Dnes už také nežijí.

Ale proč to připomínám. Proto. Ona byla jedinečná, vnímavá, která mi vyprávěla, která pro mě vždy měla přívětivé slovo. Prostě babička se vším všudy. Nezapomenu nikdy, kdy mi vyprávěla o těch, kteří tenkrát osvobozovali Prahu, posléze pak po letech s druhým manželem osídlovala pohraničí (její první manžel zemřel na zástavu srdce v roce 1942). A věřte, nebylo to jednoduché.

Přesto si myslím, že dnes jistě žijí takové babičky, které jsou ochotny naslouchat. Že jistě jsou takoví potomci, kteří dovedou tu babičku poslouchat, snad naslouchat. Aby se některá sdělení, či některá svědectví, které nikdo neeviduje, dala předávat. Dnes už kroniky neexistují.

Moc se omlouvám. Dnes je Svátek matek. To si pamatuji jako tenkrát. To mi ta moje babička říkala. Ale ona mi toho řekla mnohem více. Byla nejlepší... V pondělí 13. května by jí bylo - no neuvěřitelných 93 let. Nikdy na babičku nezapomenu!

Libuše

ozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Vzkazy a přání pro maminky

  • Co byste přes náš magazín vzkázala své mamince?
  • Jaký máte vztah se svou matkou?
  • Máte na ni nějakou zvláštní vzpomínku?

Napište mi také! Jedna z vás získá za příspěvek knížku z nakladatelství Domino od T. Stimson: Kdo miluje nejvíc a malou bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce. Na vaše příspěvky budu čekat do dnešních 14.30 hodin, adresa je jako vždy redakce@zena-in.cz, heslo MAMINKA.

mamk

Reklama