Nechat si připlácnout rozhňhňané brambory na krk není moc příjemné. Svou zkušenost zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Zdena, kterou takto léčila babička...

Další příspěvek do dnešního fuj tématu zaslala čtenářka Zdena. Její babička věřila v léčivou sílu brambor...

Babička mě trápila bramborami

Zní to jako klišé, ale v naší rodině nejvíce na takzvané babské rady dala naše babička a bohužel je urputně aplikovala zrovna na nás, na vnoučatech.

Nejvíce mi asi utkvěl její osvědčený trik na bolest v krku. Babi uvařila brambory v extrémně slané vodě, ještě horké je rozmačkala vidličkou na vlhký šátek a připlácla nám to na krk. Přes to ještě igelitový pytlík a druhý šátek přes to.

Dávalo se to hlavně přes noc a ráno jste smrděli jak... fakt mě nenapadá přirovnání, ale byl to opravdu hnus.

Nesnášela jsem to natolik, že jsem před babičkou zapírala bolest v krku, aby mně na něj zase nechtěla plácnout bramboru.

Po pravdě dodnes netuším čím že to mělo pomáhat – copak se z brambory uvolňují nějaké léčivé látky? I kdyby to tak bylo, léčit se tím rozhodně nikdy nebudu, a to můžu říct zcela stoprocentně!

Hmm, uvažovala jsem, že bych na víkend udělala bramboráky, ale tahle vzpomínka mi asi změní plány...

Zdena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 2. 2013: Léčivé fujtajbly

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. později odpoledne se dozvíte, která čtenářka získala za příspěvek zasloužený dárek: meruňkový a třešňový šampon GARNIER KIDS.

garnier

Reklama