I když už se nám léto pomalu chýlí ke konci, Český Krumlov má stále co nabídnout. Někteří se zde zastaví při sjíždění Vltavy, jiní se přijedou kochat historickými památkami, malebností samotného městečka a krumlovského zámku. Atmosféru města nejlépe vychutnáte na Sunset Terrace Hotelu Růže, kde můžete ochutnat speciality místní kuchyně nebo si dopřát sklenku skvělého vína. Deštivé odpoledne lze zpestřit návštěvou welness centra, které se nachází přímo v hotelovém komplexu. Zůstat můžete i přes noc a zažít tak romantickou atmosféru jiného pětihvězdičkového hotelu v Jižních Čechách.

Pro milovníky kultury

Až navštívíte krumlovský zámek, který je druhým největším hradním a zámeckým komplexem u nás, nezapomeňte na procházku zámeckými zahradami k otáčivému hledišti. Tento fenomén mohou diváci obdivovat již 61 let a zhlédnout zde můžete činohru, muzikál, operu i balet. Program divadla je nabitý, hraje se téměř každý den a letní divadelní sezóna končí až 8. září. Ještě je čas stihnout alespoň jedno z posledních představení.

V září začíná Festival barokních umění, kde vás okouzlí zapomenutelné umění původní barokní hudební tvorby v co nejautentičtějším provedení. Hned další víkend se konají Svatováclavské slavnosti s tradičním jarmarkem a přehlídkou folklorních souborů.

Zabavte sebe i děti díky zážitkové hře Za klášterní zdí. Vyzkoušejte si gotický šat nebo na chvíli zkuste řeholní život jako mnich či jeptiška. Najděte klášterní zakládací listinu, projděte tajemným sklepením, namíchejte kouzelný lék a přeložte tajný vzkaz ve starodávné knize.
Před deštivým počasím se můžete schovat i v některé z místních galerií a muzeí. Například v Egon Schiele Art Centru se můžete pokochat nejen několika stálými výstavami, ale již samotná galerie stojí za pozornost. Starobylý komplex budov bývalého městského pivovaru ze 16. století nabízí příjemnou kavárnu, ateliéry k pronájmu i rozsáhlý muzejní obchod.

Romantický odpočinek

Procházky překrásnou místní krajinou a poslední letní paprsky vám dodají energii, kterou budete na začátku září určitě potřebovat. Nádherná panoramata města vás pohladí na duši. Místní krásy můžete obdivovat také z koňského hřbetu. Pro romantiky jsou zde celoročně k dispozici i večerní vyhlídkové plavby na vorech srdcem Českého Krumlova.

Sportu zdar

Pokud je vaše duše spíše sportovně založená, přijdete si taky na své. Kromě procházek a jízdy na kole si můžete užít i vodu. Půjčte si raft nebo kanoe. Během plavby sjedete tři jezy a zažijete cca devadesát minut skvělé zábavy. Do konce srpna se můžete navíc kochat nasvíceným historickým městem z hladiny řeky díky nočnímu raftingu. V okolí města je mnoho turistických stezek nabádajících k příjemným a romantickým procházkám. Pro milovníky cykloturistiky je zde vybudováno mnoho kratších i delších cyklostezek s množstvím přírodních zajímavostí, památek i míst k občerstvení. Nebo si až do konce listopadu zahrajte golf či vyzkoušejte jachting na nedalekém Lipně.

Tip na ubytování

Pokud toužíte načerpat pravou historickou atmosféru města, vyzkoušejte nově zrekonstruovaný Hotel OLDINN přímo v samém srdci města. Rozsáhlá rekonstrukce tří budov tvořících dnes hotel totiž citlivě zachovala zajímavé útržky z historie sahající téměř 600 let do minulosti. V jedné z budov byly například během renovace objeveny renesanční stropy a nástěnné malby ze 16. století s výjevy z díla Proměny římského básníka Ovidia. Hotel je plný příběhů z blízké i daleké minulosti, díky kterým objevíte Krumlov, jaký zůstává většině turistů utajený. Kouzlo dávných dob se zde snoubí se vším, co host potřebuje v 21. století. Využijte jeden ze speciálních balíčků, které nabízí možnost vytěžit z vašeho pobytu v Krumlově maximum.

Reklama