Ať se nám to líbí nebo ne, babí léto je tady. Budiž nám útěchou, že patří k nejkrásnějším a nejbarevnějším obdobím roku. A pokud nebude pršet a foukat, slunce nám ještě ukáže svou vlídnou tvář. Takže není co smutnit a jdeme se podívat do obchodů.

Na co se můžeme těšit? První, co upoutá naši pozornost je změna barev. Zatímco jaru a vrcholnému létu vládly pastelové a neonové barvy, babí léto a podzim se ponese v barvách padajícího listí, tedy žluté, oranžové, červené, hnědé a olivově zelené.

moda

A co je nového ve střizích a vzorech?

Duch sedmdesátých let přetrvává i do letošního podzimu. Nosí se projmuté košile, ale i volné podkasané haleny do pásku. Košilím a halenkám budou vládnout geometrické a retro vzory.

Jednoduché šaty v lehce projmuté siluetě nám připomenou spíš léta šedesátá.

moda

Stále aktuální je vrstvení a kombinace úzkých a přiléhavých věcí s volnými. Dá se tak dobře pracovat s proporcemi, zakrýt nedostatky a naopak vyzdvihnout to, co je na naší postavě hezké.

Kromě kalhot rovného a velmi upnutého střihu s nohavicemi nad kotníky se stále drží kalhoty do mírného zvonu, které jsou reminiscencí sedmdesátých let, a „rajtky“s širokým sedem a velmi úzkými nohavicemi.

Zapomenout nesmíme ani na doplňky, jako jsou kabelky s perforacemi a mačkané šály.

Foto: Takko a s.Oliver

Čtěte také:

 

 

Reklama