Přišel nám další příspěvek na téma Mateřská. Děkujeme za něj čtenářce s nicekm Katy

U prvního dítěte jsem mateřskou prožívala celkem intezivně asi jako každá maminka, ale když měla dcera půl roku, dostala jsem nabídku od šéfa mého manžela, zda bych u nich nechtěla odpoledne uklízet . Peníze navíc se vždy hodí. A tak jsem to vzala. Do toho ještě moje matka prodělala operaci kolene. A protože ráno nesměla dát nohy z postele, dokud jí je někdo neobváže, tak jsem každé ráno chodila kilometr pěšky s kočárkem ráno okolo 6 hodiny.

Všichni se na mě dívali jako na úkaz, jenže naše dítě bylo zvyklé vstávat už v 5. Takže náš den vypadal asi takto: Ráno 5hodin budíček, obléknout se, vzbudit manžela do práce. Zajet za babičkou obvázat nohy, pak jí uklidit nachystat snídani a oběd.

V jednu hodinu do práce, uklidit v práci a jet s rodinou domů. Doma navařit, uklidit a večer hodit nohy do výšky. Takový hektický jsme to měli asi 3 měsice, než se babi dokázala o sebe postarat. No a druhá mateřská tu jsem měla jen půl roku a nastoupila jsem do práce. Babi hlídala a já makala. Ale je fakt, že se to dalo perfektně skloubit. Nelituju toho a udělala bych to znova. 

Katy

Pokud je pomoc babiček, tak se to jistě skloubit dá. Ale ne všechny maminky mají to štěstí. Dnešní babičky jsou většinou zaměstnané a na hlídání nemají čas.

Kdo hlídal dítě vám, když jste potřebovala? Máte doma hodnou "babičku"? Pomáhal vám manžel? Myslíte, že by zvládl mateřskou? Jak se díváte na muže na mateřské? Myslíte si, že je to výjimka? Znáte někoho takového?

Nebo byste neměnila a svou mateřskou si užíváte? Jak relaxujete a odpočíváte?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama