Když má někdo šikovnou babičku a projeví zájem, je radost určitě oboustranná. Díky své babičce umí čtenářka Věrulinka skoro všechny ruční práce.

Zdravím a přeji krásný den. Dnešní téma, to je můj koníček, co koníček, to je Kůň. Od 8 let, pletu, vyšívám, háčkuji. Když jsem už co by pomalu osmitiletá holka se zájmem koukala na babičku, když si háčkovala záclony, škrobila, vytahovala na připraveném rámu, plný hřebíčků, moje oči sledovaly každý její postup. Babička měla radost, že mám zájem o ruční práce, byla jsem její jediná vnučka a ihned začala můj zájem realizovat. Dala mi háček a klubíčko a učila mi prvotinu - řetízek.

,,Babi, ale to nic není", říkám, protože to je moc jednoduchý, já chci taky háčkovat záclony. Babička prohlédla můj řetízek a už mi ukazovala krátký, dlouhý sloupek a jak sama řekla, zdědila jsem zručnost po ní. Uháčkovala jsem první malou záclonku, která sice nebyla kam dát, ovšem moje radost byla veliká.

Tak když jsi tak šikovná, naučím tě Věrko pletené svetry, ponožky, jednou až budeš velká a budeš mít svoje děti, vše se ti hodí. Několikrát během života jsem si na babičku vzpomněla, vše jsem opravdu využila. Děti jsem měla opletený, počínaje dupačkami, soupravičky ve všech barvách, konče bačkůrkami. Pletla jsem i kamarádkám, které neuměly nic, ale mě to dělalo radost. Neuměla jsem sedět nečině, při každý volný chvilce, už jsem měla jehlice v ruce a nejvíce jsem napletla u televize.

Vyšívání - není potřeba se učit, jenom zručnost, si myslím, je zapotřebí. Ubrusů vánočních, velikonočních, deček nespočet, ale hlavně obrázky do rámu, které mi visí na stěnách, mi připomínají dávné časy. Každý obrázek má svojí pro mně vzpomínku a když je omývám a leštím s každým promlouvám.

Přikládám fotky mých tří neoblíbenějších, mám jich mnoho, není možné je zde všechny vkládat. Omlouvám se za nedokonalost mého focení. První obrázek mi byl přivezen z Francie známými, jako dárek. Druhý obrázek kůň a třetí pes.

francie

kůň

ovčounek

 

Už se moc těším, budu si vyšívat Betlém, který jsem dostala od nicku: haluška, čímž jí ještě jednou moc děkuji.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za příspěvek. Jen mi trochu není jasné, jestli jste koně a psa už vyšívala sama, nebo jsou to také dárky?

Reklama