64c0fab27bfdcseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Chodí Češky často bez podprsenky?

„Nejvíce českých žen odpovědělo, že v létě chodí bez podprsenky občas, konkrétně 34 %. Pět procent dokonce odpovědělo, že tak chodí většinou. Šest procent Češek si podprsenku neobléknou ve výjimečných případech, například na rande,“ říká Ruslan Skopal z Trenýrkárny.cz.

29 % žen se chození bez podprsenky naopak nelíbí. Velká část respondentek (22 %) sdělila, že se jim to sice líbí, ale nechodí tak. Většinou z důvodu, že se jim nelíbí jejich prsa. Další části žen (4 %) se to pak líbí, ale nechtějí provokovat.

„Pokud má žena pěkná (rozuměj pevná) prsa a může si to dovolit, nevidím důvod, proč by nemohla chodit bez. Navíc některé letní topy a šaty jsou dělané tak, že se pod ně podprsenka ani nehodí," sdílí svůj názor Klára.

„Mám větší prsa a bez podprsenky je mi opravdu nepříjemně. Co si budeme nalhávat, velká prsa mají tendenci padat, nedrží na na svém místě a já s nimi nechci nikoho otravovat. Chci se cítit v pohodlí a ne nahánět bradavky všude možně," vyjadřuje se Monika.

shutterstock-1748839793.jpg
Foto: Shutterstock

A jak je to s chozením dole naostro?

Na otázku, zda chodí ženy v létě naostro, odpovědělo 63 % respondentek, že ne, cítily by se nesvé. 17 % uvedlo, že ano, ale jenom výjimečně. 5 % chodí naostro často, 1 % pak téměř vždy. 14 % je pak zásadně proti.

Ani u českých mužů to není velké číslo. I když se tak chovají častěji: 33 % se tak „oblékne“ výjimečně, 3 % často, 7 % pak téměř vždy. 47 % pánů by se necítilo ve své kůži, 10 % je zásadně proti.

„Nemám rád trenýrky, takže v létě preferuji chození dole bez. Dočetl jsem se, že je to i zdravější," svěřuje se Pavel.

Zdroj: Ruslan Skopal, Trenýrkárna.cz, respondenti redakce, průzkum Trenýrkárny.cz

Reklama