Vy ještě nezavařujete? Tak neváhejte a vyzkoušejte si to spolu s námi. Není to taková věda jak to na první pohled vypadá. Že nemáte speciální vybavení? Nevadí, vystačíte si s běžným kuchyňským načiním. Já jsem některé triky a rady převzala od své babičky, která je na zavařování odbornice.

Co si připravíme?
Ovoce i zelenina, které se chystáme zpracovávat musí být vždycky čerstvé a nepoškozené (nahnilé, plesnivé, napadené škůdci nebo mechanicky poškozené). Marmelády a džemy jsou rozvařené ovoce s cukrem, zeleninu můžeme nakládat do octa a soli a poté sterilovat teplem. Nezapomínáme na dostatečnou hygienu, všechno náčiní se kterým pracujeme musí být důkladně čisté, stejně tak sklenice, do kterých naše výtvory plníme.

Jaké sklenice?
Můžeme použít zavařovací sklenice Omnia, jejichž víčka mají nalisovanou gumu. Červená je určena pro zavařování masa, bílá pak pro ovoce a zeleninu. Dále jsou na trhu sklenice Ball, které mají uzávěr na závit a navíc se dají popsat nesmazatelným fixem.
Pokud se vám doma v průběhu roku shromažďují sklenice se šroubovacím uzávěrem, při zavařování je zužitkujete. I tyto sklenice se dají koupit v obchodech.
Před zavařováním zkontrolujte, zda jsou sklenice i víčka neporušené a dobře čisté. Nejlépe vám s jejich mytím pomůže myčka nádobí.

Jak nahradíme zavařovací hrnec?
Postačí nám hluboký hrnec opatřený poklicí. Jeho dno vyložíme plátěnou utěrkou, na niž postavíme naplněné a pevně uzavřené sklenice. Důležité je, aby se sklenice nedotýkaly. Zalijeme je teplou vodou, asi kolem 80 °C (před bodem varu). Tuto teplotu bychom měli udržovat po celou dobu zavařování, voda nesmí vařit.
Až sklenice vyndáme z hrnce, položíme je na dřevěné prkénko nebo znova na složenou utěrku. Nesmíte je položit na studenou podložku, protože by mohly prasknout.

Zavařování v páře
Pokud zavařovací hrnce máte, můžete zavařovat choulostivější plody namísto ve vodě, tak v páře. Na dno zavařovacího hrnce nalijeme asi 2 cm vody, na to postavíme dřevěnou mřížku , na kterou naskládáme sklenice. Uzavřeme hrnec a vodu přivedeme k varu.

Sterilizace mimo sklenice
Ovoce nebo zeleninu zahřejeme k bodu varu a horké nalijeme do čistých, nahřátých sklenic, až po okraj. Potom ihned obrátíme dnem nahoru. Tato sterilizace je běžná u marmelád.

Želírovací zkouška
Po asi 4 až 8 minutách vaření kápneme trochu vzniklé hmoty na suchý a studený talířek. Pokud tuhne, je všechno v pořádku a můžeme směs plnit do skleniček. Pokud netuhne, povaříme dál a zkoušku po chvíli zopakujeme.

Nezapomeňte na dokonalé popisky
Vychladnuté sklenice opatříme nálepkou, kde máme označeno co jsme zavařovali a datum. Tak budeme mít ve svých zavařeninách vždy přehled, vždycky budeme vědět kdy máme kterou zavařeninu spotřebovat.
Velice hezky vypadá, když si pohrajete s výzdobou sklenice a opatříte jí "čepičku" z látky nebo papíru.

Co nám při zavařování usnadní práci
1. nálevky s úzkým otvorem nám pomůžou při plnění sklenic šťávou, želé a marmeládou
2. nálevky se širokým otvorem zase usnadní plnění sklenic se širokým uzávěrem
3. kleště na vyjímání horkých sklenic z vody
4. zavařovací gumičky a zátky
5. odpeckovávač na peckovité ovoce ocení všichni, kteří ví, jaká je to práce, odpeckovat ovoce ručně
6. nožík a škrabka jsou nezbytnými pomocníky
7. teploměr na zavařování
8. a samozřejmě čisté zavařovací sklenice

Tip mojí babičky
"Když zavařuju sladké ovoce, nikdy do něj nedávám cukr. Stačí na dno sklenice dát špetičku soli, která vytahuje sladkost z ovoce. Potom přidám ovoce, kterým zaplním sklenici až po okraj a zaliju až nahoru převařenou vodou. Sklenici normálně uzavřu víčkem a steriluji podle druhu ovoce asi 20 minut. Vzniklá zavařenina je velice nízkokalorická a stejně chutná jako ta, kterou ocukrujete."  

Příště: Mrazíme a sušíme zásoby na zimu

Příjemné zavařování přeje                             

               
Reklama