Tématem je dnes sex po porodu. První čtenářský příspěvek dorazil od čtenářky Kokodák. Vypráví o trpělivosti manžela a velkých bolestech při pokusech o milování... jak na ně vyzráli, to se dozvíte v této novince.

Milování po porodu může být i nepříjemné. Své o tom ví čtenářka Kokodák, která mi k tomuto tématu zaslala následující zkušenost...


Dobrý den, ráda bych se podělila o svoji zkušenost...

Máme šestiměsíční dvojčátka a musím přiznat, že po porodu pro mě sex nebyl zrovna příjemný. S manželem jsme byli od sebe odloučeni delší dobu, musela jsem být hospitalizována na oddělení rizikového těhotenství. V nemocnici jsem strávila 3 měsíce, navíc jsem byla převezena do 100 km vzdáleného města. Moc se mi po něm stýskalo a stejně tak i po milování, něžném doteku atd. Ale když jsem se dostala domů, úplně mě na to všechno přešla chuť. Dvojčátka mě velmi vyčerpávala, ty začátky byli hodně náročné. Rodila jsem císařským řezem dva měsíce před termínem. Šestinedělí jsem dodržela i proto, že jsem tu dobu strávila právě v nemocnici - měla jsem možnost být s miminkama na pokoji.
Po návratu na mě manžel nijak zvlášť nenaléhal, ale po několika dnech na sex došlo. Byl něžný, pozorný... přesto všechno jsem pocítila obrovskou bolest, až mi vytryskly slzy do očí. Bolest dorazila při samotném aktu. Manžela to velmi mrzelo. Po nějaké době jsme se milovali znovu a bolest byla stejná. Od té chvíle jsem se k němu nechtěla pomalu ani přitulit, sex se pro mě stal velmi nepříjemnou záležitostí. Pro mého manžela to muselo být také náročné. Párkrát jsme zkoušeli i změnit polohu a pod., ale bohužel nic nepomáhalo. Já jsem se tak nedokázala ani pořádně uvolnit. Manžel mi dal čas, do ničeho mě nenutil, byl velmi trpělivý a to se mu nakonec vyplatilo.
Teď, půl roku po porodu, mně konečně bolest opustila a mohu si tak zase vychutnávat příjemné chvilky s mým milovaným mužem. Patří mu za to velký dík, že vydržel a že byl při každém pokusu velmi něžný. Moje tělo asi potřebovalo pořádně zregenerovat po tom náročném zákroku. A také už péči o naše miminka zvládám klidněji, což určitě také hraje roli (dvojčátka jsou moje první děti, byla jsem ze začátku ze všeho velmi vystresovaná)
Všem bych ráda doporučila, aby na sex po porodu opravdu nijak zvlášť netlačili. Porod je pro ženské tělo velmi náročný a žena se po něm potřebuje znovu dostat do formy.. Není to pochopitelně vždy stejné, ale řekla bych, že se sexem po porodu má problémy více párů. Ono totiž i mateřství je pro ženu velmi vysilující..
Ale pokud nepomůže čas, určitě není na škodu požádat o pomoc lékaře. Také bych si došla někam pro radu, pokud by bolest nepolevila. Sex je totiž fajn a je škoda se ho vzdát.. :-)

Hezké jarní dny přeje,
Kokodák

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. května 2011: Sex po porodu

Pište mi své zkušenosti s milováním po porodu, milé čtenářky...

  • Bylo to fajn, nebo něco selhalo?
  • Dodržela jste šestinedělí?
  • Změnily se vám milostné touhy?
  • Ještě miminko nemáte, ale tohle téma řešíte?

Nestyďte se a podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenářkami našeho magazínu. Poraďte, pomozte, diskutujte. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže) nejpozději v pondělí 9. května 2011 ve 14.30 hodin. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění příspěvku a získání krásného dárku, nezapomeňte uvést do předmětu mailu heslo: SEX PO PORODU. Váš příspěvek ať je také dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A ten slíbený dárek? Na jednu z vás čeká intimní pěna GYNTIMA fytofontana a dvě knížky z nakladatelství GRADA: Peni s Vagina.

darek

Reklama