Většina žen touží mít nádherné vlasy, které by jim ostatní mohli jen závidět. Málokdy však víme, co dělá vlasy krásnými a čemu se vyvarovat. Přitom správná péče začíná už ve sprše v momentě, kdy berete šampon do ruky. Dodržování některých kroků je dokonce důležitější než samotný styling.

vlasy

Teď si možná řeknete, že mytí vlasů přeci není žádná věda, ale i během této procedury můžete udělat mnoho chyb. Osvojte si pár zásadních kroků k tomu, aby vaše vlasy byly krásné a zdravé. Řekněte sbohem křehkým, lámavým vlasům s roztřepenými konečky.

  • Příliš časté mytí

S šamponem šetřete! Každý kadeřník vám řekne, že příliš časté mytí škodí, protože zbavuje vlas přirozeného ochranného filmu, který má a vede k vysoušení, nebo naopak k většímu maštění. Optimální frekvence je jednou za dva dny. Pokud bojujete s mastnými vlasy a bez tohoto každodenního rituálu se neobejdete, nebojte se zapojit suchý šampon. Ten kromě mastnoty zkrotí i zplihlou ofinu a pozvedne kořínky.

  • Pravidla při šamponování

Jak jsme již zmiňovali, při umývání stačí malé množství šamponu, které si jemnými krouživými pohyby vmasírujte prvně ke kořínkům a následně do celé délky vlasů. Pro umývání se nehodí horká voda, vlasy se pak mnohem rychleji mastí. Ovšem ani příliš studená není ideální, protože ta by naopak hřívu mastnoty nezbavila. Ideální je vlažná. Pro lesklejší hřívu se doporučuje závěrečné propláchnutí studenou vodou či naředěným jablečným octem. Nezapomínejte na důkladné opláchnutí! Zbytky nevymytých přípravků mohou být příčinou nepříjemných kožních problémů a nadměrného maštění.

  • Po umytí

Vlasy vysoušejte čistým ručníkem z kvalitního savého materiálu, aby dobře absorboval přebytečnou vodu. Pozor! Za žádnou cenu vlasy nedrhněte a netřete, aby se nepolámaly a netřepily. Pouze je lehkými stisky ručníku vysušte. Nikdy nechoďte spát s čerstvě umytou hlavou, počkejte chvilku, až vlasy přirozeně proschnou. Pokožka hlavy by se mohla zapařit a v důsledku způsobit vypadávání.

  • Rozčesávání

Další častou chybou je násilné rozčesávání za mokra. Vlasy se tak trhají a lámou. S důkladnějším použitím hřebenu raději počkejte, až budou vysušené. Pokud je přeci jenom nutně potřebujete upravit, vezměte si k ruce hřeben se širokými zuby a olejíček usnadňující rozčesávání.

  • Správná aplikace následné péče

Týká se to zejména kondicionérů, masek, sér a fluidů. Všechny tyto produkty se aplikují pouze do délek, pokožka hlavy se vynechává, aby se nezatěžovala a netvořily se lupy. I tak však význam následné péče nepodceňujte, dokáže s vlasy doslova zázraky. Zacelí je po celé délce, vyplní vzniklé trhliny a stimuluje přirozenou obnovu vnitřní struktury.

Nezapomínejte na vhodně vybranou kosmetiku!

Málokterá žena přikládá vlasové kosmetice ten správný důraz. Většinou sáhneme po nějakém šampónu, který pěkně voní a tím to pro nás končí, což je špatně! Doby, kdy byl na trhu k dostání jeden dva druhy univerzálního šamponu, který měl za úkol vlasy pouze odmastit a zbavit nečistot, jsou naštěstí ty tam. Nyní můžete vybírat z rozmanité nabídky, a navíc ještě péči přizpůsobovat aktuálnímu ročnímu období. Zvláště teď, po létě, byste jim měla dopřát intenzivní regeneraci. Vlasy během léta musely opakovaně čelit hned několika nástrahám – úpornému slunci, slané/chlorované vodě, všudypřítomnému potu a častému stahování do culíků nebo drdolů. Je tedy běžné, že jsou přesušené, křehké, hrubé na pohled i dotek a akutně volající po okamžitém ošetření. A právě nyní se asi nejvíce hodí produkty obsahující keratin, který udělá s vlasy učiněné zázraky.

Tip redakce: My doporučujeme keratinovou revitalizační řada Double Effect kosmetiky Nouvelle. Obsahuje výtažky z chmele otáčivého a je určena pro suché, porézní a poškozené vlasy.

Krásné ženy mají vždy u mužů větší úspěch než ženy moudré. Jen velmi málo mužů totiž je slepých, ale zato hodně hloupých.
Sophia Loren

Čtěte také:

Reklama